Ogromna część telefonii komórkowej przestała działać w USA

Opublikowano: 25.02.2024 | Kategorie: Gospodarka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4347

AT&T, Cricket Wireless, FirstNet, Verizon, T-Mobile, US Cellular, Boost Mobile, Consumer Cellular i Straight Talk, nie działały w całych Stanach Zjednoczonych 22.02.2024 roku, przez co klienci nie mogli wykonywać połączeń. Obywatele w całej Ameryce doznali porannego szoku, gdy ich usługa telefonii komórkowej przestała działać, a 54% wszystkich ankietowanych użytkowników stwierdziło, że ich usługi zostały poważnie dotknięte, a jedna trzecia stwierdziła, że w ogóle nie ma usługi. Zamiast tego widniał „złowieszczy” znak „SOS” w miejscu, w którym kiedyś znajdował się sygnał.

Bez względu na to, jakie będzie ostateczne wyjaśnienie całego tego bałaganu, Przerwy w świadczeniu usług na taką skalę po prostu się nie zdarzają, są zaplanowane.

Zatem wiele sieci komórkowych przestało działać w całych Stanach Zjednoczonych, a iPhone’y utknęły w trybie „SOS”, pozostawiając spanikowanych klientów obawiających się „końca świata”. Zaniepokojeni ludzie w całych Stanach Zjednoczonych stanęli w obliczu poważnych zakłóceń w świadczeniu usług, ponieważ kilku dostawców przestało działać (możliwe, że to dopiero przygrywka do większego „koncertu”). Awaria spowodowała poważne zakłócenia, a kilka departamentów policji ostrzegło, że ludzie nie byli w stanie zadzwonić, ani wysłać SMS-a pod numer 911.

Według Downdetector, AT&T, Cricket Wireless, FirstNet, Verizon, T-Mobile, US Cellular, Boost Mobile, Consumer Cellular i Straight Talk, nie działały. Ludzie zabrali się więc do komunikacji na platformie X, aby wyrazić swoje zaniepokojenie poważnymi zakłóceniami w amerykańskich sieciach komórkowych. Jeden z użytkowników napisał: „Potwierdzenie z całych Stanów Zjednoczonych o ogólnokrajowej awarii sieci komórkowej. Wygląda na to, że najpierw wpłynęło to na @ATT, a później na raporty z innych telefonów na TMobile, Verizon i nie tylko”.

Padało również wiele sformułowań typu, jak to: „Nie wyobrażam sobie, żeby to była niekompetencja czy awaria pojedynczego węzła. Obawiam się, że może to być #cyberattack”. Wielu użytkowników platformy „X” nabrało podejrzeń co do masowej awarii, która dotknęła tak wielu głównych dostawców JEDNOCZEŚNIE. Jeden z użytkowników napisał: „Miałem tryb »SOS« i myślałem, że świat się kończy”.

Z kolei jeszcze inny napisał: „Czy ktoś jeszcze doświadcza tych przerw w działaniu »tylko SOS« na ATT? Czy świat się kończy?” Kolejny zapytał: „Ok, teoretycy spiskowi i inni mądrzy ludzie, którzy wiedzą więcej ode mnie, co stoi za tą awarią operatorów komórkowych?”. Podczas gdy kolejny dodał: „Boty AI zawodzą. AT&T nie działa. To się dzieje, ludzie”. I tak, słuszna uwaga, to się dzieje, to nie film, ale rzeczywistość. Spójrzcie tylko na jedno (jest ich znacznie więcej) ze źródeł.

Lee McKnight, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Syracuse w Nowym Jorku, powiedział, że powszechny charakter awarii usług mobilnych z dnia 22.02.2024 roku wydaje się być: „masowym atakiem DDoS (Distributed Denial of Service) na podstawową infrastrukturę internetową”. Myślę, że pytanie pomocnicze powinno brzmieć: „kto lub »co« przypuściło atak i jak szybko nastąpi kolejny?”.

Zbiegiem okoliczności w grudniu 2023 roku firma produkcyjna Netflix Higher Ground, prowadzona przez Baracka i Michelle Obamów, wypuściła film pt. „Leave The World Behind” („Zostaw świat za sobą”). Film opowiada o tym, jak rząd USA przeprowadza atak „fałszywej flagi” EMP na Amerykanów, aby zniszczyć wszelkie urządzenia mobilne. Od tego czasu chińska armia cybernetyczna z powodzeniem włamuje się do amerykańskiej sieci energetycznej.

Autorstwo: Tomasz Magielski
Źródło: Estachologia.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Młody Kulas 25.02.2024 15:56

  22 lutego miały miejsce rozbłyski na Słońcu dlatego telefonia nie działała, w tym roku mają być jeszcze mocniejsze rozbłyski i możliwe że telefonia nie będzie działała na całym świecie + rozbłyski wyczyszczą tak zwane pieniądze z kont bankowych, covidianie się zalogują po rozbłyskach a tu pusto..

 2. Ubutose 25.02.2024 19:27

  Artykuł z doopy. Brak zasadniczej informacji JAK DŁUGO i w JAKIEJ SKALI (procentowo) brak było usług telefonii w USA?
  Czy to był cały dzień, czy tylko jakieś minuty. Niczego się nie dowiadujemy, a to ważne dla interpretacji zjawiska.

 3. niecowiedzacy 26.02.2024 01:23

  Toć Kargul już mówił: A taki był fajny amerykanski. A tu masz jedyne imperium technologiczne z 27 generacją czegoś tam, a zwyczajnie wyłączyli im wtyczkę. I co teraz taki Homo Pluginus zrobi? Ale prawdziwi Polacy wiedzą swoje: i orzekną iż wiadomo iż to wina Tuska i Putina.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.