Liczba wyświetleń: 668
Organizacje Lekarze Przeciw Wojnie Nuklearnej i Lekarze Na Rzecz Odpowiedzialności Społecznej opublikowały drugą wersję swojego raportu dotyczącego skutków ograniczonej wojny atomowej pomiędzy Indiami a Pakistanem. Stosunki pomiędzy oboma krajami są napięte od czasu gdy w 1947 roku Pakistan odłączył się od Indii. Kraje prowadziły w tym czasie trzy wojny, a jako że oba posiadają broń atomową, to przy każdym kolejnym wzroście napięcia istnieje groźba jej użycia.
Eksperci z obu wspomnianych organizacji przyznali, że w ubiegłorocznym raporcie nie doszacowali wpływu wojny atomowej pomiędzy Indiami a Pakistanem na ludność Chin.
Z raportu dowiadujemy się, że w wyniku takiej wojny może zginąć około 1 miliarda osób, a na poważne ryzyko byłoby narażonych dodatkowo 1,3 miliarda obywateli Chin. Wskutek takiej wojny sadza, która trafiłaby do atmosfery doprowadziłaby do znaczącego spadku plonów. W USA plony kukurydzy i soi zmniejszyłyby się o około 10% w ciągu dekady. W Chinach doszłoby do 21-procentowego spadku plonów ryżu przez pierwsze 4 lata, a przez kolejne sześć lat spadek wyniósłby 10 procent.
W drugiej wersji raportu stwierdzono, że Chiny zanotowałyby olbrzymie straty w uprawie pszenicy. Zboże to jest niezwykle ważne dla gospodarki Państwa Środka. Zdaniem autorów raportu w pierwszym roku po wojnie zbiory pszenicy byłyby aż o 50% niższe niż przed wojną, a po 10 latach byłyby wciąż o 31% niższe niż przed wybuchem konfliktu.
Obecnie broń atomową posiadają USA, Rosja, Chiny, Francja, Wielka Brytania, Indie, Pakistan, Korea Północna oraz Izrael.
Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: PhysOrg
Źródło: Kopalnia Wiedzy
Wojnę atomowa wygrywa ten kto nie bierze w niej udziału.
A przenoszenia radioaktywnego pyłu przez wiatr nie wzięli pod uwagę?
najpierw musi być era kamienia szukanego
To jakieś fantastyczne spekulacje dla odwrócenia uwagi USA i satelitów od rzeczywistych zagrożeń i dla uniknięcia biegunki po zapoznaniu się z rzeczywistymi zagrożeniami
http://polish.ruvr.ru/2013_12_11/W-przypadku-ataku-Rosja-zareaguje-uderzeniem-jadrowym/
Wszelkie konflikty jądrowe między Chinami a Tajwanem, między Koreami, między Pakistanem a Indiami, Ukrainą a Rosją to tylko mrzonki o kolonialnych korzeniach. Wszystkie wymienione pary przez znaczną część swojej historii tworzyły jeden organizm państwowy, miały wielostronne powiązania a ich odrębność wynikała z nacisków zewnętrznych i sztucznych uregulowań. Przynajmniej jedna strona ma realne marzenia zjednoczenia prod swoją dominacją.
Dlatego można się domyślać że w przypadku konfliktu jądrowego USA -FR Alaska będzie ostatnim celem ataku FR, Kalifornia też raczej nie, natomiast Nowy Jork, największe w świecie skupisko miejskie ludności żydowskiej będzie pierwszym.
Oczywiście, po ostrzegawczej likwidacji Izraela…