Ograniczenie prawa do przemieszczania się jest nielegalne

Opublikowano: 15.07.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1842

Sąd konstytucyjny Hiszpanii uznał za częściowo bezprawny stan podwyższonej gotowości, wprowadzony w kraju 14 marca 2020 roku, to oznacza, że mandaty wystawione osobom łamiącym przepisy, również są bezprawne, poinformowała gazeta ABC.

Zdaniem sądu wstrzymanie prawa do przemieszczania się, to znaczy ścisła kwarantanna domowa, nie może zostać zastosowana podczas stanu podwyższonej gotowości, prawo do przemieszczania się może zostać tylko zmienione i ograniczone, ale nie zakazane całkowicie.

Teraz mandaty, wystawione łamiącym przepis, mogą zostać zakwestionowane. Przeciwko tej decyzji zagłosowało 5 z 11 sędziów.

Obowiązywał podczas pierwszej fali do 21 czerwca 2020 roku. Średnia wysokość mandatu wynosiła 600 euro.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.