Ograniczenie nauki historii środkiem kontroli społeczeństwa

Opublikowano: 13.08.2016 | Kategorie: Edukacja, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 3

Powszechne ogłupienie społeczeństwa może być bardziej zaplanowane niż nam się wydaje. Jeszcze za czasów pierwszej komuny prowadzona była aktywna walka z nauczaniem historii. To, dlatego właśnie, aby utrzymać przeświadczenie, że ZSRR jest wielkim przyjacielem pomijano takie “drobiazgi” jak Katyń. Nauczanie historii zawsze zbiega się z jakimś obowiązującym dyskursem.

Powyżej znajduje się nagranie przedstawiające fragment przemówienia, jakie na Uniwersytecie Jagiellońskim wygłosił dwukrotny premier Izraela i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Szymon Peres. Opisuje on wizję wedle której nauka historii powinna zostać skrócona a wiedza o tym, co było kiedyś jest szkodliwa i trzeba patrzyć wprzód. Wyśmiewa on potrzebę uczenia ludzi dat i chronologii zdarzeń wskazując, że to, co było 200 lat temu mało kogo dzisiaj obchodzi.

Gdy patrzy się na to, co uczyniono z nauczaniem historii w naszym kraju to można dojść do wniosku, że wypisz wymaluj realizowany jest u nas właśnie ten program polityczny. Młodsze pokolenia są pozbawiane niepotrzebnego bagażu wiedzy nie tylko w historii, ale tez w innych dziedzinach życia. Edukacja ma się zaczynać wcześniej i wcześniej kończyć a produktem procesu szkolenia ludności ma być stworzenie bezrefleksyjnego tłumu chętnego do płacenia wielkich pieniędzy na urzędniczą rasę panów.

Do pewnego momentu można było podejrzewać, że degradacja nauki historii w naszym kraju jest tylko dziełem przypadku, ale powyższy film może wskazywać na to, że jest to jakoś inspirowane. Usuwanie historii może skutkować utrata tożsamości narodowej i rozpłynięciem się substancji polskiej w kosmopolitycznym tłumie.

Historia uczy nas nie popełniać ciągle tych samych błędów i wskazuje, kto jest wrogiem a kto sprzymierzeńcem na przestrzeni wieków. Resetowanie tożsamości narodu może się skończyć tragicznie dla niego, ale także może być przyczyną powstawania zupełnie nowych konfliktów. Polityka historyczna Polski praktycznie nie istnieje. Oficjalnie już się mówi, że holokaust to robota Polaków i Nazistów, którzy chyba są z Marsa, bo nagle pozbawili się przynależności narodowej. Nie wiadomo już, kto z Solidarności jest bohaterem a kto agentem.

Zbrodnie komunistyczne są umarzane przez niby sądy III RP, a protestuje z tego powodu słabiutko bardzo niewielu. Dzieje się tak dlatego, że niewielu już w ogóle pamięta co się stało w PRL. Nikt o tym nie uczy a historia II RP jest zakazanym tabu, bo zbyt wiele autorytetów musiałoby upaść gdyby było inaczej. Brak nauczania historii to zgoda na łajdactwa, które prędzej czy później uderzą we wszystkich.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

22
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
goldencja
Użytkownik
goldencja

Ograniczają nie tylko historię ale też fizykę, chemię i matematykę. Czego jest za to więcej? Religi…

dartan
Użytkownik
dartan

dzięki tego “mówcy” lepiej by brzmiały gdyby wypływały z pieca martenowskiego.

dartan
Użytkownik
dartan

do martenowskiego – cały izrael

Kot z Cheshire
Użytkownik

O ile prawie każdy jest już przekonany, że banków “ratować” nie należy, to jeszcze większość chce ratować “szkoły”, które piorą mózgi i “służbę zdrowia”, która truje ludzi.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Ilu Polaków wie,że w XX wieku Żydzi czterokrotnie występowali przeciw polskim ambicjom restytucji państwa. Przed 1915 r. podejmowali polityczne negocjacje z Rzeszą Niemiecką n/t stworzenia na polskiej ziemi państwa żydowskiego. Już 19.11.1918r. skierowali do J. Piłsudskiego żądanie powołania całkowitej autonomii Żydowskiej mniejszości w II RP. Zaraz po wybuchu II w. św. była rozważana przez III Rzeszę żydowska propozycja stworzenia państwa żydowskiego ze stolicą w Lublinie. W 1944 r. żydo-bolszewia dążyła do powołania na terytorium Polski Żydowskiej Republiki Rad i włączenia jej do ZSRR.

Ilu wie,że powstałe w 1980 r. żydo-rządy, po obaleniu polskich władz PRL w wyniku strajków lipcowych (w lubelskiem) i sierpniowych, zorganizowanych przez żydowskich potomków żydo-bolszewii (m.in. z KOR-u) rządzącej do 1956 r., w 1987 r. zlikwidowały specjalne jednostki MO do ścigania przestępstw gospodarczych. W 1989 r. usunięto z kodeksu karnego zapisy o odpowiedzialności majątkowej przedstawicieli państwowej administracji za przestępstwa gospodarcze. Umożliwiono, zatem na ogromną skalę grabież majątku narodowego i prywatnego Polaków. Na początku lat 1990. sejm przyjął ustawę zwalniającą Żydów z wszelkich opłat sądowych (opłaty przerzucono, więc na polskiego podatnika). W 1997 r. wprowadzono ustawę o zwrocie Żydom ich mienia komunalnego z przed 1939 r.

Nie chcemy albo nie potrafimy poznać historii i tej dalszej i tej współczesnej.Wypieramy się jej chwaląc europejskość,sodomię jakbyśmy się wstydzili przyznać,że daliśmy się oszukać garstce syjonistycznych psychopatów,którzy pod płaszczykiem RP zozgrabiają naszą Polskę materialnie i duchowo.
Staliśmy się ślepi na rzeczywistość i głusi na krzyk naszych przodków z za grobów “obudż się Polsko!”

bXXs
Użytkownik
bXXs

Izrael żyje historią a karmi się jej deformowaniem Izraelscy “doraddcy”,politycy nigdy nie osiągną wiarygodności innej niż ich udział w zbrodniach przeciwko Palestyńczykom i ludzkości.
Lobbing Izraela jest wspierany zasadami opisanymi w Talmudzie, więc jest z zasady antyludzki.

MichalR
Użytkownik
MichalR

Czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie, czy 500 tysięcy podpisów zebranych pod wnioskiem obywatelskim o zorganizowanie referendum wystarczy, aby referendum się odbyło? Czy też musi to jeszcze przejść przez jakiś aparat państwowy który może sprawę zatrzymać?

Za dwa tygodnie ma zostać złożone wspomniane 500 tysięcy podpisów w sprawie wielu aspektów edukacji – umożliwiając cofnięcie chorych reform ostatniego dziesięciolecia.

TheKawaler
Gość
TheKawaler

Wszystkie kreacje ustroju społecznego, kontroli nad ludzmi , metody manipulacji przeszłoscią , oraz sposoby zniewolenia umysłu i serca opisywane przez Orwella i Huxleya wydarzaja sie za naszych dni.

Piotras1996
Gość
Piotras1996

Na początku mówi o skróceniu lekcji historii a potem o obronie kultury…

Rozbi
Użytkownik
Rozbi

MichalR – wg konstytucji to Sejm uchwala czy referendum się odbędzie czy nie – może to zrobić na wniosek rządu, prezydium sejmu itp itd – w tym także na wniosek 500 000 obywateli.
Sejm co prawda musi rozpatrzyć taki wniosek (brak konstytucyjnie określonego terminu) – ale nie ma obowiązku się do niego przychylić.

Co do tematu – ludzie którzy nic nie mogą (bo głosowanie jest iluzją) – mogą równie dobrze znać historię albo i nie – Wiele absolwentów Studiów historycznych głosuje na Palikota czy SLD,
Głosują także na PO i PiS – nie sądzę żeby świadomość historyczna wyborców wpływała jakkolwiek na państwo – ważne żeby historie znali ludzie decyzyjni.

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

Jeśli nie będziemy znać historii własnej rodziny, to nie będziemy mogli budować jej tradycji. Jeśli nie znamy historii swojego kraju/narodu to jesteśmy jak bezdomni, nic nie mamy i nikt się z nami nie liczy.
Grzebiąc historię, niszczymy siebie i kolejne pokolenia. I jak wspomniano “…Historia uczy nas nie popełniać ciągle tych samych błędów i wskazuje, kto jest wrogiem a kto sprzymierzeńcem na przestrzeni wieków…” , nie mając wiedzy historycznej, nie napiszemy nowej.

Swoją drogą, Żyd opowiada o ograniczeniu historii, ale ciągle krzyczy jaki to jego naród był krzywdzony. Wymyśla coraz to nowe i przedziwne tragedie jakie spotkały żydów, oskarżając wszystkich do koła, ale nam wmawia że historia jest mało ważna – bezczelna żydowska gnida.

(pewnie hesbara już dzwoni u żydów, coby zaczęli wygłaszać swoje racje w necie – http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/25/hasbara-w-polskim-internecie-definicja-metody-organizacja-wikipedia/#Hasbara_wikipedia)

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

(brak edycji :/)
Swoją drogą jak głupi muszą być Ci profesorowie którzy słuchają tak durnego gadania żyda? Jak widać w filmie, niektórzy nawet się śmieją.

Skoro słuchają takich bzdur i śmieszą ich jego wywody o bezsensowności nauczania historii, to szkoda mi ich uczniów, bo z pustego to i salomon nie naleje.
Czego mogą nauczyć studentów Ci ograniczeniu profesorowie, skoro bez słowa łykają takie pier**nie żyda, na temat historii Polski.

dartan
Użytkownik
dartan

remu hazarowi pewnie chodzi o nie zadawanie w szkole pytań o “narodowaość” oprawców z Katynia

mis kolabor
Użytkownik
mis kolabor

Ja na co dzień rozwiązuję zadania maturalne z matematyki w sklepie spożywczym ;)

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

Po co to się denerwować – przecież to co już było czyli “historia” to już nie istnieje. Liczy się tu i teraz.
Życie przeszłością zawsze źle się kończy. można pamiętać, ale to i tak za dużo.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

kudlaty72 – “Ilu wie,że powstałe w 1980 r. żydo-rządy, po obaleniu polskich władz PRL” to nie były polskie władze. Polska była Polską Republiką Ludową czyli terenem okupowanym przez ruskiego wroga. Takie są fakty.

cacor
Użytkownik
cacor

@luzak1977
To nie chodzi o rozpamiętywanie i życie przeszłością.
Należy pamiętać o przodkach, o tym co zrobili nasi dziadowi.
Poza tym pamiętaj, że historia lubi się powtarzać (należy wyciągać prawidłowe wnioski z historycznych wydarzeń i nie powtarzać błędów przeszłości)

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

@cacor
Masz rację i wcale nie neguję pamięci o przodkach.
Piszesz o wyciąganiu prawidłowych wniosków z historycznych wydarzeń – tylko jest jedno ale…
Co jeśli historia, która “lubi się powtarzać”, wcale nie jest tą prawdziwą historią? Co jeśli jest to drugie dno? – historia może być całkiem inna niż ją przedstawiają książki.

cacor
Użytkownik
cacor

Co do drugiego dna – to małe piwo.
A co w przypadku, kiedy książki wybielają historię, jak np. Japonia.
Albo lepiej, przejście Mojżesza do ziemi obiecanej…. (Szkoda, że na lekcjach historii i religii nie uczą o tyrani i morderstwach tego przywódcy Narodu Wybranego na mijanych ziemiach i ludach podczas wędrówki)
Mimo wszystko każdy człowiek powinien znać historię swoich przodków, nawet jeśli byłaby nie wygodna (a z taką najczęściej mamy do czynienia).

cetes
Użytkownik

@ adambiernacki!
Teraz jesteśmy okupowani przez Usrael.

I co? Obecne władze uważasz za polskie?

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

cetes – Dlaczego mam uważać obecne władze za polskie? Nie bardzo rozumiem. Nie jestem upośledzony jak ci, którzy tak uważają albo jak ci, którzy uważają, że PRL był Polską.

nemoein
Użytkownik

Sam pamiętam doskonale moje lekcje Historii (od 2000-2007) faktycznie nie doszliśmy nigdy do czasów po 1946, nie wiem czy specjalnie czy najprościej brakło czasu – tak czy inaczej uważam, że powinniśmy sobie darować starożytność Egiptu, Rzymu, Aten itp. na rzecz historii najnowszej – miałem to szczęście, że nauczyciel Historii w szkole średniej był jej pasjonatem i nam wpoił tę naukę, dbał o to abyś przede-wszystkim rozumieli przyczynowo-skutkową naturę , że to jest esencja historii, zamiast uczyć, że coś się stało w 1939, mówił czemu to się stało! Dzięki takiej wiedzy ludzie zachowują się bardziej racjonalnie, rozumieją politykę i są patriotami, nic więc dziwnego, że Żydowska propaganda chcę ukatrupić tożsamość narodową, aby byśmy byli tylko marionetkami ! To samo się tyczy wielu państw europejskich !