Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych jest bezcelowe

Opublikowano: 01.12.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 491

Ideolodzy opowiadający historie na temat globalnego ocieplenia wywoływanego rzekomo przez działalność człowieka powinni się odnieść do ostatnich badań naukowców z Princeton University. Według specjalistów nawet zupełne zaprzestanie emisji gazów cieplarnianych nie spowoduje odwrócenia trendu temperatury.

Według uczonych ilość skumulowanych gazów cieplarnianych w atmosferze jest tak duża, że procesy prowadzące do wzrostu temperatury na świecie mogą zachodzić przez następne 1000 lat i to nawet, jeśli zatrzymamy zupełnie emisje przemysłowe dwutlenku węgla.

Naukowcy stwierdzili, że nawet zmniejszenie stężenia dwutlenku węgla w atmosferze o 80% spowoduje, że ochłodzenie nastąpi dopiero za 1000 lat. Odkrycie to po prostu przeczy propagandzie klimatycznej, wedle której ograniczenie emisji gazów cieplarnianych może cokolwiek dać poza destrukcją gospodarki, zwłaszcza polskiej, bo opartej na węglu.

Odkrycia uczonych z Princeton zostaną zapewne zignorowane przez propagandystów z IPCC, bo osłabiają plan opodatkowania ludzkości wskazując na bezcelowość takich działań, przynajmniej w krótkim horyzoncie czasowym. Naukowcy powinni też zmienić modele i zacząć brać pod uwagę takie zjawiska przyrody kształtujące globalny klimat jak wulkanizm, magnetyzm słoneczny i przede wszystkim nieantropogeniczne emisje metanu w Arktyce.

Na podstawie: www.gismeteo.ru
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. pablitto 01.12.2013 10:38

  … ale ograniczenie brudnego przemysłu, trucia wód, wycinania lasów i ograniczenie bezsensownej rozbuchanej konsumpcji – tak.

 2. LocoWeedSmoker 01.12.2013 12:28

  gdzieś niedawno czytałem że ” globalne ocieplenie” to zmanipulowana akcja przez rząd usa który zbierał fundusze na walkę z globalny ociepleniem ( tj, rożnego rodzaju opłaty i podatki )
  i finansował między innymi armie i różnego rodzaju akcje militarne z tych pieniążków.

  co jeszcze robią narody z tymi pieniędzmi nie wiadomo…
  w polsce na armię te pieniądze nie idą ale mogę tylko przypuszczać że finansowane są z tego
  tak zwane ” chemtrails ”

  http://marucha.wordpress.com/2013/11/04/jak-minister-vincent-r-rozsypuje-pieniadze-w-chemtrails/

 3. supertlumacz 01.12.2013 15:46

  Już 10 (?) lat temu Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Władimirowicz Putin wypowiedział się tak jasno w tej sprawie, z taką POGARDĄ wobec reszty świata, że został ocenzurowany przez własne biuro…

  JAK SOBIE POŚCIELESZ, TAK SIĘ WYŚPISZ. USA wiedzą o tym i dlatego chcą przenieść wydobycie gazu metodą szczelinowania do Polski i na Ukrainę.

  Wszelkie działania człowieka , negatywne (przemysł) czy pozytywne (lasy), mają wpływ w ogromnej większości (90+%) lokalny i dotyczą tylko kraju działania.
  Ogólne globalne ocieplenie jest niepodważalne, ale na razie NIE objawia się podwyższeniem temperatury tylko przemianami fazowymi, przede wszystkim topnieniem lodów okołobiegunowych, które działają jako bufory termiczne. Rokowania dla całego globu są złe z wyjątkiem Federacji Rosyjskiej, Alaski, Kanady, Danii (Grenlandia) i być może Islandii i krajów skandynawskich . W wymienionych krajach g.o. prowadzi do wzrostu powierzchni obszarów wegetacji.

  Pozostałe kraje powinny płacić FR za to że istnieje, bo chcąc nie chcąc spowalnia globalne ocieplenie… Wszelkie międzynarodowe uzgodnienia mają znikomy wpływ na sytuację ekologiczną danego kraju bo ta zależy przede wszystkim od działań lokalnych.

  Od tamtej pory FR wysyła na światowe konferencje w sprawie globalnego ocieplenia tylko panie dobre w PR…

  USA wiedząc o tym rozprzestrzeniają idiotyzmy przez pożytecznych polskich idiotów, a wiedząc że i w tej dziedzinie są zdyskredytowane zamieszczają te bzdury w rosyjskich publikatorach dla zwiększenia wiarygodności…

  Na koniec powiem wam coś czego WWP nie powiedział przez grzeczność : Jeśli ludzkość ma wyginąć z powodu globalnego ocieplenia to najpierw zginą Chińczycy, potem Hindusi, Amerykanie… Mieszkańcy Północy przynajmniej o jedno pokolenie później….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.