Ogólnokrajowy strajk we Francji przeciwko reformie emerytalnej

Opublikowano: 02.02.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1823

Francuski minister pracy Oliver Dussopt powiedział w środę, że podniesienie wieku emerytalnego do 64 lat „nie podlega negocjacjom”, dzień po tym, jak ponad milion ludzi maszerowało w proteście przeciwko proponowanym posunięciom.

Sondaże pokazują, że zdecydowana większość Francuzów sprzeciwia się podwyższeniu wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, co według prezydenta Emmanuela Macrona ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia rentowności systemu emerytalnego.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało , że we wtorkowych protestach w całym kraju wzięło udział łącznie 1,272 miliona osób, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z pierwszą ogólnokrajową demonstracją 19 stycznia .

Lider skrajnej lewicy CGT Union Philippe Martinez wezwał do dalszych akcji protestacyjnych, oskarżając rząd o bagatelizowanie sprzeciwu wobec jego reformy.

Dla związków wyzwaniem będzie jednak utrzymanie strajków w czasie, gdy wysoka inflacja powoduje erozję wynagrodzeń.

Przywódcy związkowi na wspólnej konferencji prasowej pod koniec marszu we wtorek powiedzieli, że zorganizują więcej strajków i demonstracji przeciwko reformie 7 lutego, we wtorek, ale także 11 lutego, w sobotę, kiedy większość ludzi nie pracuje.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 02.02.2023 18:42

    Przecież pisałem że to nic nie da…i tak dopną swego….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.