Ogólnokrajowy strajk pracowników kolei w Austrii

Opublikowano: 28.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 733

W Austrii dzisiaj rano rozpoczął się ogólnokrajowy strajk pracowników państwowej firmy transportowej Austrian Railways, w wyniku czego wszystkie połączenia kolejowe w kraju zostały przerwane – poinformowały lokalne agencje informacyjne.

W sumie do pracy nie wyszło około 50 tysięcy pracowników Kolei Austriackich. Strajk wstrzymał usługi kolejowe w całym państwie, w tym połączenia kolejowe z sąsiednimi krajami.

Protest nie dotyczy tylko wiedeńskiego metra i miejskich linii tramwajowych, które są obsługiwane przez miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne.

Powodem strajku było żądanie przez związek zawodowy kolejarzy podwyżki płac o 400 euro. Miała ona dotyczyć około 430 tys. pracowników firmy transportowej. Austriacka Izba Gospodarcza, która reprezentuje interesy pracodawcy, odrzuciła tę propozycję i zgodziła się na podwyżkę płac o 200 euro z jednorazowym bonusem w wysokości tysiąca euro, po czym związki zawodowe zdecydowały się na rozpoczęcie strajku.

Źródło: pl.News-Front.info

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.