Ofiary wypadków drogowych liczono jako zgony covidowe

Opublikowano: 09.06.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1358

Podczas pandemii wiele mówiło się o celowym zawyżaniu zgonów związanych z koronawirusem. Okazuje się, że taka sytuacja miała miejsce w Kalifornii w USA. Hrabstwo Alameda uwzględniało ofiary wypadków samochodowych jako zgony spowodowane COVID-19.

Hrabstwo Alameda zamieszkuje około 1,7 mln ludzi (dane na rok 2019). Tamtejszy departament zdrowia od samego początku pandemii wliczał do statystyk dotyczących śmiertelności COVID-19 każdą osobę, która w momencie śmierci była zakażona koronawirusem. To otwiera furtkę dla manipulacji – nawet jeśli dana osoba zginęła w wypadku samochodowym, a test wykazał u niej zakażenie koronawirusem, to zgon był uwzględniany w statystykach covidowych. Według mediów takie osoby podobno nie były uwzględnianie w statystykach stanowych.

Hrabstwo Alameda właśnie zmieniło sposób klasyfikowania zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. Od teraz w statystykach będą pojawiać się osoby, które faktycznie zmarły lub mogły umrzeć z powodu COVID-19. Okazało się również, że w ten oto sposób liczba ofiar epidemii zmniejszyła się o 25 proc. – z 1634 do 1223.

W tym kontekście warto przypomnieć niedawną aferę z udziałem dyrektora technicznego CNN Charliego Chestera, który został potajemnie nagrany przez dziennikarzy grupy Project Veritas. Chester przyznał, że stacja CNN mocno liczyła na wyższe dane o zgonach, aby poprawić swoje notowania. Mówił również o tym, że CNN zawyżała liczbę zgonów z powodu COVID-19, ponieważ „strach napędza wyniki”.

Na powyższym przykładzie widzimy, że istnieją solidne podstawy, aby podejrzewać, że rzeczywista liczba zgonów z powodu COVID-19 na świecie może być niższa. Warto do tego dodać, że każdy kraj stosuje swoje własne metody liczenia zgonów związanych z koronawirusem.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: APNews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,75 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o