Ludobójstwo w Strefie Gazy jest „uzasadnione”?!

Opublikowano: 29.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2283

Konstanty Gebert, Żyd, dziennikarz, autor podcastu „Ziemia zbyt obiecana” był gościem programu „Didaskalia” Patrycjusza Wyżgi. Panowie rozmawiali o wojnie w Izraelu, która obfituje niestety w ofiary wśród cywili.

Redaktor Wyżga zapytał Geberta, czy Izraelczycy nie chcą zakończyć wojny ze względu na ofiary w cywilach – w tym śmierć kobiet i dzieci, które giną z rąk izraelskich żołnierzy, co rząd tłumaczy „wpadkami” i „pomyłkami”.

„Czy w Izraelu są głosy, że już wystarczy, że już za dużo?” – zapytał gościa prowadzący.

„Nie, bo celem wojny nie jest zabicie pewnej liczby Palestyńczyków. Celem wojny, co było deklarowane przez rząd izraelski, było zmiażdżenie Hamasu jako siły militarnej i uwolnienie uprowadzonych” – odpowiedział gość.

Gebert stwierdził, że argumenty za wcześniejszym zakończeniem wojny są głęboko niemoralne, bo zakładają, że „celem wojny jest zabić jakąś liczbę członków obozu przeciwnika i spokój”.

„Nie, celem wojny jest zmiażdżenie Hamasu. Jeżeliby tę wojnę skończyć przed osiągnięciem tego celu, no to by znaczyło, że ofiary cywilne były absolutnie nieuzasadnione” – powiedział zaproszony dziennikarz.

Te słowa są skandaliczne, bo ofiary cywilne nigdy nie są uzasadnione. Zabijanie cywili to zbrodnia wojenna, a dorabianie do tego ideologii kojarzy się z najgorszymi reżimami totalitarnymi. Naród, który tyle wycierpiał z powodu totalitaryzmu niemieckiego, powinien to rozumieć. Niestety obecnie trudno mieć za złe tym, którzy porównują działania Izraela do działań III Rzeszy – zwłaszcza gdy padają takie słowa.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rozrabiaka 29.05.2024 15:53

    Jedna i ta sama wiara a tak się nie nawidzą…

  2. Szurnięty Mędrzec 29.05.2024 17:39

    Normalnie nie wytrzymam i zażądam sprawiedliwości wobec tego parcha i innych parchów

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.