Ofiara gwałtu podpalona w drodze do sądu

Opublikowano: 06.12.2019 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1855

Oblana benzyną i podpalona kobieta walczy o życie w Lucknow, stolicy indyjskiego stanu Uttar Pradesh. Miała zeznawać w sądzie jako pokrzywdzona w sprawie o gwałt, ale nie dotarła do sądu – została napadnięta m.in. przez mężczyzn, których wskazywała jako sprawców przestępstwa.

Pięciu mężczyzn napadło kobietę na drodze do sądu w Rae Bareli. Oblali ją benzyną i podpalili, zanim dotarła do budynku. Gdy policja dotarła na miejsce zdarzenia, znaleźli poparzoną ofiarę porzuconą na miejscu napaści, sprawcy zdążyli zbiec. Napadnięta kobieta zdołała wytłumaczyć, że wśród sprawców brutalnej napaści było dwóch mężczyzn, których wskazała jako sprawców gwałtu. Jeden z nich został po jej drugim zgłoszeniu w sprawie gwałtu aresztowany, ale w ubiegłym tygodniu wyszedł za kaucją.

Nie wiadomo, czy napadnięta przeżyje – doznała poparzeń 80 proc. powierzchni ciała, w szpitalu w Uttar Pradesh, dokąd została przewieziona helikopterem, jej stan oceniono jako krytyczny.

Hinduskie parlamentarzystki komentując sprawę w mediach społecznościowych wyrażają ubolewanie i złość, a do tego nie szczędzą krytyki rządzącej prawicy. Gorzko wyśmiewają rządowe hasło „Uratuj córkę, edukuj córkę”, które ma zachęcać do traktowania córek jako pełnowartościowych potomków, a nie ludzi drugiej kategorii. Wskazują, że prawa kobiet w wielkim azjatyckim kraju to nadal w znacznym zakresie fikcja.

https://www.youtube.com/watch?v=jBzWeyQPXCg

Rzecznik prasowy opozycyjnego Kongresu zarzucił też władzom Uttar Pradesh, też wywodzącym się z rządzącej partii BJP, że zamieniły ten region w taki, gdzie panuje prawo dżungli. „Nikt nie jest bezpieczny, wszystko może się w każdej chwili zdarzyć każdemu” – podsumował. Jeszcze trafniej podsumowała sytuację Nandani Rao, aktywistka na rzecz kobiet, w rozmowie z Al-Dżazirą. „Dziś to się zdarzyło w Unnao. W ubiegłym tygodniu w Hyderabadzie. Kobiety nigdzie nie są bezpieczne. Takie wypadki zdarzają się w całych Indiach, a my, jako społeczeństwo, reagujemy tylko na głośne sprawy, które trafiają na pierwsze strony gazet.”

Mówiąc o Hyderabadzie działaczka miała na myśli inną przerażająca historię z ostatnich dni – w tym właśnie mieście kobieta została napadnięta przez czterech mężczyzn, zgwałcona, a następnie zamordowana i spalona.

W 2017 r. w Indiach zgłoszono 33 tys. przypadki zgwałceń, a obrońcy praw człowieka są pewni, że to mocno zaniżone szacunki: większość poszkodowanych kobiet nie zgłasza się na policję ze wstydu lub w przekonaniu, że i tak nie znajdzie pomocy.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 06.12.2019 12:32

    Bo podniesiono kary za gwałt i teraz można dostać karę śmierci. Dlatego sprawcy woleli zabić, bo i tak ewentualnie dostaną karę śmierci. A jak pokrzywdzona nie żyje, to i nie będzie zeznawać. prawdopodobnie morderca był wynajęty, zatem prawdziwy sprawca może czuć się bezpieczniejszy. Ale to się okaże. Obecnie w Indiach nie rządzi żadna prawica, podobnie jak w Polsce nie rządzi prawica, tylko rządzą narodowi socjaliści, ale w stanie Uttar Pradesh jest wreszcie olbrzymi spadek przestępczości w porównaniu do poprzednich socjalistów którzy wprost wspierali przestępczość. Obecnie ze strachu przed zastrzeleniem przez policję ponad 1200 osób poszukiwanych listami gończymi samo się zgłosiło o więzienia aby dobyć karę.

  2. Dawid 06.12.2019 12:56

    Jako mężczyzna współczuję tym kobietom. Nie wyobrażam sobie jak można być taką męską jeb..ą ci.ą. Sam nie raz byłem singlem i miałem ogromną ochotę na seks i jakoś nie chodziłem sam, albo brałem kumpli i gwałciłem jakąś losową kobietę, bo akurat mi się tego chciało, czyli mi się kur.a należało. Zero jakichkolwiek wartości i empatii u tych sku…..nów. Nigdy nikogo nie zabiłem, ale na nich to bym chyba z uśmiechem na twarzy wykonywał egzekucję.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.