Odwołajcie to, by nie marnować pieniędzy podatników!

Opublikowano: 03.07.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2541

Minister samorządu lokalnego, Lee Rowley, powiedział South Cambridgeshire District Council, aby „natychmiast” zakończyć próbny czterodniowy tydzień pracy ze względu na obawy dotyczące opłacalności dla podatników.

South Cambridgeshire District Council niedawno głosowało za przedłużeniem eksperymentu dotyczącego krótszego tygodnia pracy do kwietnia przyszłego roku, ale minister samorządu lokalnego, Lee Rowley, kazał odrzucić ten pomysł.

W piątek Lee Rowley napisał list do przewodniczącej South Cambridgeshire District Council, Bridget Smith, w którym stwierdził, że „od wszystkich władz lokalnych oczekuje się zapewnienia, że ​​ograniczone i cenne pieniądze podatników będą wykorzystywane w sposób mający na uwadze ich wartość”.

Rowley argumentował, że „płacenie pracownikom za dodatkowy dzień pracy, która nie została wykonana, raczej nie dowodzi” spełnienia tego oczekiwania.

W swoim liście napisał: „Głęboko wierzę w zdolność rad do wprowadzania innowacji i znajdowania nowych sposobów wywiązywania się ze swoich obowiązków – jednak usunięcie do 20 proc. zdolności do wykonywania tych działań nie jest czymś, co powinno być do zaakceptowania przez radę, która chce szanować pieniądze podatników i mieszkańców”.

Dodał również: „Podczas gdy niektóre organizacje sektora prywatnego mogą zdecydować się na eksperymentowanie z własnym kapitałem i zdolnościami w zakresie czterodniowego tygodnia pracy, samorządy lokalne nie powinny robić tego samego. Z niecierpliwością czekam na wasze potwierdzenie, że w nadchodzących tygodniach South Cambridgeshire powróci do ustalonych norm dotyczących zdolności siły roboczej władz lokalnych”.

Bridget Smith, która otrzymała pismo, nie zgadza się z tym, że czterodniowy tydzień pracy marnotrawi pieniądze podatników. Argumentowała, że ​​w ciągu pierwszych trzech miesięcy badania „zaobserwowano już mocne, niezależnie ocenione dowody, które wykazały, że wyniki zostały utrzymane, a w niektórych przypadkach uległy poprawie”.

Przypomnijmy, że Council pod przywództwem Liberalnych Demokratów był pierwszą władzą lokalną w Wielkiej Brytanii, która wzięła udział w eksperymencie. Council ogłosił, że zakończył się on sukcesem, mówiąc, że wpływ na rekrutację oraz zdrowie i dobre samopoczucie personelu był „zdecydowanie pozytywny”.

Dyrektor grupy wspierającej kampanię dotyczącą 4-dniowego tygodnia, Joe Ryle, powiedział: „To posunięcie rządu jest sprzeczne ze wszystkimi dowodami, które pokazują, że czterodniowy tydzień odniósł ogromny sukces w South Cambridgeshire District Council”.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 03.07.2023 11:57

    populizm i socjalizm nie szanuje pieniędzy podatników ale i tak jest wielbiony nad Wisłą:)

  2. Stary Kulas 03.07.2023 14:25

    Oczywiście Lee Rowley całkowicie pominął fakt, że ilość pracy jaka została wykonana w te 4 dni była taka sama lub (czasem) wyższa niż wcześniej w 5 dni.

  3. emigrant001 03.07.2023 16:54

    zastanawia mnie fakt, że ludzie płacą za chleb 8 zł a mogli by płacić 6 zł, tylko że za mniejszy:) Problem chyba jest w piekarni, która złośliwie nie sprzedaje chleba za 6 zł o takiej samej wadze która jest po 8 zł:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.