Odszkodowania dla homoseksualistów z budżetówki

Opublikowano: 29.11.2017 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 743

Kanadyjski rząd federalny przeznacza ponad 100 milionów dolarów na rekompensaty dla byłych członków armii i pracowników agencji rządowych, którym uniemożliwiono awans lub których zwolniono ze względu na orientację seksualną. Odszkodowania są częścią ugody zawartej w związku ze złożonym w sądzie pozwem zbiorowym.

W zeszły piątek dokonano wstępnych ustaleń w sprawie porozumienia. Strony muszą teraz dopracować szczegóły, które jeszcze powinien zatwierdzić sąd. Wszystko wskazuje na to, że do odbioru rekompensat będzie uprawnionych kilka tysięcy osób.

Poza rekompensata i oficjalnymi przeprosinami rząd wystąpił również z inicjatywą przeznaczenia 250 000 dolarów na lokalne projekty związane ze zwalczaniem homofobii i wspieraniem osób znajdujących się w trudnej sytuacji.

Do tego w 2019 roku ma być zorganizowana uroczystość upamiętniająca 50 rocznicę uchwalenia prawa o dekryminalizacji stosunków homoseksualnych. Osoby skazane za zachowania homoseksualne mają mieć wyczyszczoną historię notowań kryminalnych.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.