Odnaleziono podziemne miasto Hitlera w Walimiu

Opublikowano: 14.09.2015 | Kategorie: Historia, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 381

Już nie tylko złoty pociąg, ale całe podziemne miasto zostało odkryte wewnątrz kompleksu Riese w Górach Sowich, w pobliżu Wałbrzycha. Kolejne sensacyjne informacje z Dolnego Śląska to właściwie nie jedno, a trzy znaleziska z czasów II wojny światowej. Są to dwa tunele kolejowe i wiele nowych sztolni na obszarze 200 hektarów.

Złoty pociąg stał się bez wątpienia sensacją ostatnich wakacji. Historia o nazistowskim pociągu, w którym może być nawet 300 ton złota zelektryzowała cały świat. Jednak w porównaniu do tego najnowszego znaleziska jest to tylko ciekawostka. Tym razem mowa o całym podziemnym mieście. Znalezisko zgłosił oficjalnie znany eksplorator z okolicy góry Włodarz, Krzysztof Szpakowski. Jak sam twierdzi do zgłoszenia zainspirowała go sytuacja ze “złotym pociągiem”.

Jak oświadczył odkrywca, precyzyjne zeskanowanie fragmentów sztolni i tuneli nie byłoby możliwe bez innowacyjnego georadaru typu KS – 700, który jest w stanie modelować dokładnie i to w 3D, wszystko co znajduje się nawet 70 metrów pod ziemią. Zwykłe georadary 2D, którymi dysponuje na przykład polskie wojsko, są w stanie penetrować sygnałem najwyżej na 3 metry w głąb.

Znalezisko zostało już potwierdzone przez wicestarostę powiatu wałbrzyskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, który brał udział w wizji lokalnej z wykorzystaniem tego urządzenia potwierdził znalezienie kilkudziesięciu kilometrów nieznanych wcześniej tuneli wydrążonych po 1943 roku przez Niemców. Zakres tego znaleziska jest tak duży, że będzie się wiązał ze sporymi nakładami finansowymi w celu podjęcia rozpoznania.

Większość znaleziska znajduje się w gminie Walim. Znalazca postanowił nadać sprawie oficjalny charakter ponieważ rozpoczęły się przygotowania do prób nielegalnej eksploracji przynajmniej jednego z odkrytych tuneli. Obrazy z georadaru wskazują też, że w skale wydrążone są potężne hale w których coś jeszcze się znajduje. Szpakowski nie chciał spekulować co może tam być, ale niewątpliwie coś się tam znajduje. Zidentyfikowano między innymi coś co wygląda jak sztolnia z obiektem w kształcie pojemnika umieszczonym na dole. Inne zdjęcia potwierdzają istnienie hali z jakimś podwieszonym urządzeniem i innym bliżej nieznanym obiektem znajdującym się pod spodem.

Do dzisiaj nie wiadomo, co produkowano w kompleksie Riese, ale setki tysięcy robotników przymusowych nie wykuło w litej skale podziemnego miasta bez powodu. Mówi się, że powstawało tam wunderwaffe, czyli cudowna broń Hitlera, która miała odmienić losy wojny. Prawdopodobnie budowano tam niemiecką broń jądrową. Rzeczywiście w pobliskich Kowarach znajdowała się kopalnia uranu. Jeśli tak było na terenie kompleksu muszą istnieć jakieś ślady tej działalności.

Przy kopaniu podziemnego miasta w okolicach Wałbrzycha zginęło wielu ludzi. Była to największa budowla jaka powstała w III Rzeszy. Niemcy nie oszczędzali na niczym i z niczym się nie liczyli. Cały cement sprowadzany był z Włoch i do dzisiaj w lesie na Włodarzu rozmieszczone są w wielu miejscach dosłownie hałdy niewykorzystanego, poukładanego jeden na drugim w workach, cementu. Wygląda to tak jakby ktoś przerwał prace i nagle uciekł. To znaczy, że prace nie zostały zakończone, i trwały do końca wojny.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Marcin
Użytkownik
Marcin

Może “dzięki” niemrom będziemy mieć w końcu swój “atom”

agama
Użytkownik

o, to możemy się niedługo spodziewać demokratyzacji z USA. Oni mają fioła na punkcie nazistów.