Odmówili mu przeszczepu, a gdy umierał poprosili o organy

Opublikowano: 05.08.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2861

W maju pracownicy agencji Trillium Gift of Life Network (TGLN) zajmujący się przekazywaniem organów do przeszczepów zapytali Meghan Harper, czy mogą pobrać organy jej męża Garneta. Mężczyzna w tym czasie przebywał w szpitalu w krytycznym stanie, ponieważ szpital odmówił mu transplantacji. Powód był jeden – Garnet nie był zaszczepiony na COVID-19.

Pracownicy służby zdrowia kontaktują się z TGLN, gdy ich zdaniem umierający pacjent mógłby być dawcą organów. Gdy Garnet umierał, pielęgniarki powiedziały Meghan, że może się spodziewać telefonu od TGLN.

Meghan zauważa, że najpierw Garnet nie mógł dostać organów, których potrzebował, a teraz chcieli pobrać jego organy. Dodaje, że pracownica TGLN nie wiedziała, że Garnet umiera, ponieważ odmówiono mu transplantacji nerki, dlatego że był niezaszczepiony. Meghan wytłumaczyła jej całą sytuację i pod koniec rozmowy pracownica przyznała, że nie wiedziała o niekwalifikowaniu osób niezaszczepionych do przeszczepów i takie przypadki nie powinny mieć miejsca. Obiecała, że poruszy ten temat ze swoimi przełożonymi.

W lutym 2022 roku u 35-letniego Garneta zdiagnozowano 5 stopień nowotworu nerek. Jego dwaj bracia zadeklarowali gotowość oddania nerek. Szpital odmówił rozważenia możliwości przeszczepu, ponieważ Garnet nie ujawnił swojego statusu szczepiennego. Obecne wytyczne z zakresu zdrowia publicznego zakazują transplantacji organów osobom, które nie przyjęły co najmniej dwóch szczepionek przeciwko COVID-19.

Garnet zmarł 22 maja 2023 roku w czasie snu z powodu wylewu. Zostawił żonę i pięcioro dzieci.

Sheila Annette Lewis z Alberty znajduje się w podobnej sytuacji jak Garnet Harper. Kobiecie również odmówiono wykonania przeszczepu, ponieważ jest niezaszczepiona. Została zakwalifikowana do przeszczepu w Stanach Zjednoczonych, ale będzie musiała zapłacić za leczenie.

Po śmierci Garneta działacze broniący wolności nawołują Kanadyjczyków, by odmawiali przekazywania organów do czasu przywrócenia równego traktowania niezaszczepionych. Apelowali o to pastor Henry Hildebrand i były konserwatywny poseł prowincyjny z Ontario, Randy Hillier.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Drnisrozrabiaka 05.08.2023 17:55

    Maja nowych uchodźców na dawców- dadzą radę!

  2. Murphy 23.08.2023 10:05

    Kanada. Kiedyś miejsce największych wolności. Obecnie największego zniewolenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.