Odkryto znajdującą się najbliżej Ziemi egzoplanetę

Opublikowano: 12.11.2012 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1292

Astronomowie odkryli w najbliższym systemie gwiezdnym Alfa Centauri egzoplanetę o masie Ziemi. Dzieli ją od nas zaledwie 4,3 roku świetlnego. Opis „znaleziska” opublikowano w magazynie Nature.

Analiza wykazała, że planeta, którą nazwano „51 Pegasi b”, rozmiarem jest zbliżona do Ziemi, znajduje się jednak znacznie bliżej swojej gwiazdy. Jej orbita jest mniejsza od orbity Merkurego, a to oznacza, że temperatura na jej powierzchni osiąga kilkaset stopni. Rok astronomiczny na planecie trwa zaledwie 3,2 ziemskiego dnia.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Tom 12.11.2012 16:02

    W oficjalnej nauce są już projekty pojazdów, które są w stanie osiągnąć prędkość 0.5C, więc jest spora szansa, że do końca tego wieku ludzkie pojazdy osiągną Alfa Centauri

  2. Lewapn 13.11.2012 13:59

    Wielka jest wiedza o odległych galaktykach, systemach gwiezdnych a tak znikoma o sąsiadach naszej Ziemi. Tylko pogratulować naiwności w słuchaniu bajek.

  3. Lewapn 14.11.2012 18:16

    Wolne Media to też strona na której jest wiele propagandy i pseudonauki. Ten artykuł jest jednym z nich. To że większość naukowców coś promuje nie musi być zawsze prawdą. Proponuję obejrzeć wykład “Nasz układ słoneczny – Spike Psarris”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.