Odkryto sześć nowych galaktyk

Opublikowano: 24.10.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 269

Zespół astronomów z Chin, USA i Chile pod kierownictwem profesora Wanga Junxiana z Uniwersytetu Nauki i Technologii w Hefei odkrył sześć nienazwanych jeszcze galaktyk – poinformowała agencja Xinhua.

Zdaniem naukowców galaktyki miały powstać 800 milionów lat po Wielkim Wybuchu. Odkrycie jest przełomem w sferze obserwacji galaktyk ery rejonizacji, które pomoże stworzyć podstawy do studiowania procesów powstawania gwiazd.

Projekt LAGER ma na celu znalezienie obiektów, które mogą pomóc w opisie powstawania gwiazd i galaktyk oraz w ustaleniu, kiedy rozpoczęły się te procesy. Naukowcy podkreślili, że jest to skomplikowane zadanie.

Po Wielkim Wybuchu Wszechświat stopniowo ochładzał się. Po 400 tys. lat elektrony i protony mogły się ze sobą łączyć, co zapoczątkowało wieki ciemne (około 380 tys. do 550 tys. lat po Wielkim Wybuchu). Następnie pod wpływem grawitacji zaczęły formować się gwiazdy i galaktyki, dając początek erze rejonizacji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o