Odkryto przeciwciało skutecznie zabijające SARS-CoV-2

Opublikowano: 18.09.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 105

Badania prowadzone w szkole medycznej amerykańskiego Uniwersytetu w Pittsburghu przyniosły przełom. Naukowcy wyizolowali przeciwciało, które całkowicie neutralizuje koronawirusa SARS-CoV-2. Składnik przeciwciała wykorzystano już do opracowania leku do potencjalnego zastosowania terapeutycznego i profilaktycznego przeciwko koronawirusowi.

Odkryte przeciwciało to najmniejsza jak dotąd biologiczna cząsteczka – jest 10 razy mniejsza od pełnowymiarowego przeciwciała. Odnaleziono ją wśród ponad 100 miliardów potencjalnych kandydatów przy użyciu białka SARS-CoV-2 jako przynęty. Testy potwierdziły, że lek Ab8, który opracowano na bazie przeciwciała, jest bezpieczny i wysoce skuteczny w zapobieganiu oraz leczeniu zakażeń SARS-CoV-2 u myszy i chomików.

Niewielki rozmiar przeciwciała daje istotne korzyści. Przede wszystkim zwiększa potencjał dyfuzji w tkankach, co przekłada się na większą skuteczność w neutralizowaniu koronawirusa. Nowy lek może być podawany drogami alternatywnymi, np. poprzez inhalację lub podskórnie. Co więcej, przeciwciała nie wiążą się z ludzkimi komórkami, a zatem lek nie będzie wywoływał negatywnych skutków ubocznych.

Ze względu na duży potencjał w leczeniu i zapobieganiu zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2, nowo powstała firma Abound Bio, wspierana przez Szkołę Medyczną Uniwersytetu w Pittsburghu, wydała licencję na prowadzenie globalnych badań nad nowym lekiem. Pierwsze badania kliniczne na ludziach mogą rozpocząć się na początku 2021 roku po uzyskaniu zgody od Agencji Żywności i Leków (FDA) i powinny przebiec znacznie szybciej, niż w przypadku testów szczepionek.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Upmc.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,20 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
south wind
Użytkownik
south wind

Załamka. Ktoś kiedyś wymyślił historię o groźnych, bakteriach, potem o groźnych wirusach i teraz każdy wirus i bakteria jest dla ludzi wrogiem. Nikt nie pyta co ta bakteria, ten wirus robi pożytecznego w naszym organizmie i dlaczego staje się niebezpieczny. Jeśli ktoś szuka odpowiedzi na takie pytania okazuje się że wyeliminowanie wirusa u wszystkich ludzi może przynieść dużo gorsze skutki niż jego szkodliwe działanie u starych i schorowanych ludzi.

Maria
Użytkownik

4 cytaty z tekstu źródłowego (tłum automat.)

“Naukowcy donoszą dziś w czasopiśmie Cell, że Ab8 jest wysoce skuteczny w zapobieganiu i leczeniu zakażeń SARS-CoV-2 u myszy i chomików. Jego niewielki rozmiar nie tylko zwiększa jego potencjał dyfuzji w tkankach, aby lepiej zneutralizować wirusa, ale także umożliwia podawanie leku alternatywnymi drogami, w tym inhalacją. Co ważne, nie wiąże się z ludzkimi komórkami – to dobry znak, że nie będzie miał negatywnych skutków ubocznych u ludzi.”

Znaczy się, myszy i chomiki (chińskie?) ZAKAZIŁY SIĘ SARS CoV-2 (od kogo ? – od nietoperzy?) i zostały wyleczone. A niektóre z nich się nie zakaziły, bo Ab8 zadziałał zapobiegawczo. Taki konsensus naukowy powstał.To znaczy, że koronawirus się przerzuca. Z nietoperka na myszę bez skrzydeł i spowrotem na ludzia.
Cudna sprawa. Kiedy czytam o badaniach na myszach i osiągach medycyny na polu “zapobiegania” chorobom u myszek, to mimo podlegania przewlekłej depresji, leżę i kwiczę ze śmiechu. Najbardziej się śmiałam, kiedy przeczytałam, że na myszkach badano lek na Alzheimera. W badaniach wywoływano myszkom chorobę Alzheimera a potem z niej leczono. Do dziś medycyna konwencjonalna nie ma rozpoznania co do przyczyn Alzheimera. Nie znając przyczyn, jak można wywołać Alzheimera* i to u myszek ! I jeszcze twierdzić, że zostały z niego wyleczone !
Jednak, kto przeczyta definicje medycyny, ten nie powinien sie dziwić. Medycyna jest sztuką. A zabawiający globalnowioskowy lud opowiadaniami o myszkach (nawet może filmy pokazujący) to adepci sztuki – sztukmistrze. Prawdziwe teams magic wizzards. Laughing
============================================================================================================
“Badania kliniczne testują osocze rekonwalescencji – które zawiera przeciwciała od osób, które już miały COVID-19 – jako lekarstwo dla osób walczących z infekcją, ale nie ma wystarczającej ilości osocza dla tych, którzy mogą go potrzebować, i nie udowodniono, że działa “.

Nie udowodniono, że działa, ale co tam. Wishfull thinking- działa.
=============================================================================================================
“Funkcja Wei Li MellorsTestingLab23 Dlatego Dimitrov i jego zespół postanowili wyizolować gen dla jednego lub większej liczby przeciwciał blokujących wirusa SARS-CoV-2, co pozwoliłoby na masową produkcję. W lutym dr Wei Li, zastępca dyrektora Centrum Terapeutycznych przeciwciał Pitta i współautor badań, rozpoczął przeglądanie dużych bibliotek składników przeciwciał wykonanych z próbek krwi ludzkiej i znalazł wiele potencjalnych przeciwciał terapeutycznych, w tym Ab8. w rekordowym czasie.”

Wyścig trwa, bo w tle fanty -granty, nagroda Bobla i …masowa produkcja bigfarmaceutycznej gównianej trutki. Czyli KASA !

* http://www.learninggnm.com podaje

===============================================================================================================
https://careers.upmc.com/pages/working-here#awards-recognition

” Wartości firmy UPMC dotyczące jakości i bezpieczeństwa , godności i szacunku , troski i słuchania , odpowiedzialności i uczciwości , doskonałości i innowacji odgrywają istotną rolę w tworzeniu spójnego, pozytywnego doświadczenia dla naszych pracowników, pacjentów, członków planu zdrowotnego i społeczności”

Odznaczenie “Best places to work for LGBTQ Equality”

Rolling Eyes Shocked Surprised

@south wind, faktycznie – załamka

Maria
Użytkownik

Te “ktosie”, które wymyśliły, że na człowieków rzucaja się “zakaźne” i “potencjalnie” patogenne bakterie czy wirusy, to autorzy XIX wiecznej TEORII infekcyjności. Ludwik Pasteur, Robert Koch – spiżowe postaci z historii medycyny. Teorii skompromitowanej już w momencie jej postawienia (Bechamp, Enderlein).