Odkryto emisje węgla z powierzchni Księżyca

Opublikowano: 10.05.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2

Japońscy astrofizycy odnotowali emisje węgla z powierzchni Księżyca. Odkrycie zmusza naukowców do ponownego rozważenia teorii powstania naturalnego satelity Ziemi – poinformowało czasopismo „Science Advances”.

Naukowcy przeanalizowali dane z satelity Kaguya, który przez półtora roku znajdował się na orbicie księżycowej. Okazało się, że silne strumienie jonów węgla i innych pierwiastków są emitowane z powierzchni Księżyca.

Odkrycie to jest sprzeczne z koncepcją „suchego” Księżyca, która tłumaczy jego pojawienie się w wyniku zderzenia dużego kosmicznego ciała z młodą Ziemią, przez co znaczna część lotnych substancji wyparowała pod wpływem wysokich temperatur.

Naukowcy sugerują, że węgiel mógł pojawić się w skałach księżycowych na samym początku jego powstawania. Jak wynika z badań, hipoteza ta wymaga korekty ogólnie przyjętej teorii powstania Księżyca, ponieważ w wysokich temperaturach węgiel po prostu wyparowałby.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robcioRR
Użytkownik
robcioRR

Kiedy unia wprowadzi na ksiezycu podatek klimatyczny?