Odkryto emisje węgla z powierzchni Księżyca

Opublikowano: 10.05.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 103

Japońscy astrofizycy odnotowali emisje węgla z powierzchni Księżyca. Odkrycie zmusza naukowców do ponownego rozważenia teorii powstania naturalnego satelity Ziemi – poinformowało czasopismo „Science Advances”.

Naukowcy przeanalizowali dane z satelity Kaguya, który przez półtora roku znajdował się na orbicie księżycowej. Okazało się, że silne strumienie jonów węgla i innych pierwiastków są emitowane z powierzchni Księżyca.

Odkrycie to jest sprzeczne z koncepcją „suchego” Księżyca, która tłumaczy jego pojawienie się w wyniku zderzenia dużego kosmicznego ciała z młodą Ziemią, przez co znaczna część lotnych substancji wyparowała pod wpływem wysokich temperatur.

Naukowcy sugerują, że węgiel mógł pojawić się w skałach księżycowych na samym początku jego powstawania. Jak wynika z badań, hipoteza ta wymaga korekty ogólnie przyjętej teorii powstania Księżyca, ponieważ w wysokich temperaturach węgiel po prostu wyparowałby.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robcioRR
Użytkownik
robcioRR

Kiedy unia wprowadzi na ksiezycu podatek klimatyczny?