Odkrył wadę bankomatów i wypłacił milion dolarów

Opublikowano: 09.02.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2594

Cała historia przypomina raczej scenariusz filmowy, gdy poszukujący łatwej gotówki programista odkrywa idealny schemat, dzięki któremu może pobierać darmowe pieniądze z bankomatu. Wszystko wydarzyło się jednak naprawdę.

Dwie chińskie gazety: “South China Morning Post” i “China’s Daily Economic News” donoszą, że 43-letni Qin Qisheng pobrał ponad 7 milionów juanów (około miliona dolarów) z bankomatów swojego banku, wykorzystując wadę systemu. Jak informują chińskie media, mężczyzna odkrył, że system bankowy nie rejestrował wypłat dokonanych około północy. Bankomat “wypluwał” kolejne banknoty, podczas gdy z konta użytkownika nie znikały żadne środki.

Qisheng zaczął wyciągać obce pieniądze w listopadzie 2016 roku, a bank zorientował się o całym procederze dopiero w styczniu 2018 roku, gdy mężczyzna zdążył zrealizować łącznie 1358 wypłat! Bardziej zaskakujący w tej sprawie może być jednak fakt, że bank nie naciskał, by ukarać 43-latka, po tym jak zwrócił wszystkie pieniądze. Podobno władze Huaxia Bank obawiały się negatywnej prasy i starały się wyciszyć całą sprawę, apelując do policji o zakończenie śledztwa. Bank stanął nawet w obronie mężczyzny, twierdząc, że on jedynie testował bezpieczeństwo.

Niestety przedstawicielom placówki nie udało się zamieść sprawy pod dywan, ponieważ sądy postanowiły ukarać Qishenga. 43-latek został skazany na dziesięć i pół roku pozbawienia wolności, co bez wątpienia jest bardzo surowym wyrokiem. Sąd nie przychylił się do argumentów banku, ponieważ mężczyzna “testujący bezpieczeństwo” nie przenosiłby uzyskanych w ten sposób środków na osobiste konto.

Autorstwo: ZychMan
Na podstawie: TheVerge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.