Odkrycia w Hypogeum Hal-Saflieni na Malcie

Opublikowano: 02.03.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 1080

Hypogeum Hal-Saflieni jest niebywałym owocem prac starożytnych budowniczych. Ten stworzony ponad 4 i pół tysiąca lat temu podziemny budynek o unikalnych cechach akustycznych stanowi trudny orzech do zgryzienia dla naukowców i archeologów. Bowiem, określenie celu budowy i przeznaczenia tego obiektu jest bardzo skomplikowane. Najprawdopodobniej pełnił on funkcję, o której zapisy i starożytne podania nie przetrwały do dzisiejszych lat. Odkrycie dziesiątek wydłużonych czaszek we wnętrzu podziemnego budynku sprzyjają twierdzeniu, że była to gigantycznych rozmiarów podziemna nekropolia.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.