„Odklei” młodzież od smartfonów odcinając internet

Opublikowano: 12.08.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 510

Burmistrz miasteczka Sellia na południu Włoch chce, aby młodzież „odkleiła się” od smartfonów i zaczęła prowadzić normalne życie towarzyskie. Ma mu w tym pomóc odcięcie wszystkich mieszkańców od internetu, jeśli będzie on używany zbyt często.

Davide Zicchinella przeprowadził sondaż wśród mieszkańców Sellia, z którego wynika, że dzieci i młodzi ludzie więcej czasu spędzają w mediach społecznościowych niż na skwerach i placach.

Zicchinella w wydanym przez siebie rozporządzeniu ostrzegł, że jeśli dalej będzie rejestrowany szczyt połączeń w chwilach, gdy ulice i place będą świecić pustkami, sieć zostanie wyłączona w godzinach jej największego wykorzystywania, czyli między 19.00 a 21.00. Chce on w ten sposób zmusić mieszkańców do wyjścia z domów.

“To rozporządzenie uznałem za konieczne jako lekarz, ponieważ nadużywanie smartfonów stanowi zagrożenie dla zdrowia, ale także jako burmistrz, bo mieszka tu niewiele osób i jeśli przestaniemy ze sobą rozmawiać, miasteczko umrze” — wyjaśnił.

Zdjęcie: Jim Bauer (CC BY-ND 2.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. mariusz 12.08.2018 12:34

    Gdyby były organizowane porządne imprezy kulturalne, integrujące ludzi, to nie musieliby uciekać się do takich namiastek.

  2. realista 12.08.2018 12:39

    absurdalnie głupi idiotyzm… .. .

  3. Fenix 13.08.2018 06:50

    Jak wyleczyć z głupoty władzę ? Udziałem władzy osobistej, mądrego społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.