Odchody polskich samorządowców w niemieckim hotelu

Opublikowano: 03.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1345

22-letnia współpraca między Strzegomiem i niemieckim miastem Torgau została zerwana przez rzekomo skandaliczne zachowanie polskich samorządowców podczas festiwalu “Torgau leuchtet” na początku października. O kulisach zaprzestania wieloletniej współpracy i skandalicznym zachowaniu polskiej delegacji pisze wrocławska „Gazeta Wyborcza”.

Wcześniej o wyczynach polskich samorządowców napisały niemieckie gazety, m.in. gazety “Torgau Zeitung”, “Leipziger Volkszeitung”. Z ich relacji wynika, że władze niemieckiego Torgau zdecydowały się na zerwanie 22-letniej współpracy z polskim Strzegomiem po tym, jak delegacja burmistrza Zbigniewa Suchyta i dwóch radnych zdemolowała pokój, w którym się zatrzymali podczas wizyty na festiwalu “Torgau leuchtet”. Co więcej, kiedy dostali od strony niemieckiej opiewający na 1500 euro rachunek z prośbą o pokrycie kosztów usuwania szkód, nie przeprosili za swoje zachowanie, a odpowiedzieli jedynie, że się tym zajmą. Rachunek ostatecznie uregulowano, ale polscy samorządowcy twierdzą, że nie mają za co przepraszać, a „ślady” pozostawione w pokoju są wynikiem problemów żołądkowych jednego z nich.

„Rano dowiedziałem się, że jeden z nich miał w nocy problemy żołądkowe i musiał po sobie posprzątać” – tłumaczył “Wyborczej” burmistrz Suchyta. „Odwiedzający nas radni z Niemiec też nie raz i nie dwa sprawiali kłopoty, a jednak nie robiliśmy z tego jakiejś wielkiej afery” – dodał.

Tymczasem niemieckie media utrzymują, że pokój został zdemolowany, ponieważ członkowie polskiej delegacji byli pod wpływem alkoholu. Z ich relacji wynika, że sprzątaczki Hotelu Central były zszokowane stanem pokoju, w którym zobaczyły zniszczony sprzęt oraz odchody na podłodze i pościeli. „Zniszczyli nie tylko pokoje hotelowe, ale zostawili również wszystkie możliwe odchody w miejscach wprost niewyobrażalnych” – mówiła na sesji rady miasta burmistrz Torgau Romina Bart, która zachowanie polskiej delegacji nazwała nieludzkim.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,56 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik
Foxi

Eeee tam. Napełnić szufladę to każdy może. Jednak napełnić klosz w żyrandolu pod sufitem to trzeba mieć fantazje.

nazizm to ideologia lewicowa
Użytkownik
nazizm to ideologia lewicowa

czyzby incydent kalowy?
z reszra bardzo dobrze. to za hitlera. nie bedzie niemiec plul nam w twarz.

Radek
Użytkownik
Radek

Tylko, że niestety Polacy jak się napiją to robią przeróżne przedziwne rzeczy zapominając, że są nie u siebie. Potem wstyd.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ