Od 17 godzin do 8 sekund

Opublikowano: 14.10.2015 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 239

Z Biuletynu Informacji Publicznej udało się uzyskać dane na temat tego, ile czasu poświęcono w telewizjach publicznych (TVP1, TVP2 i TVP Info) poszczególnym komitetom wyborczym w okresie od 30 sierpnia do 27 września. Przypomnijmy, że w sumie były to dokładnie 43 godziny, 35 minut i 33 sekundy. Prawie 17 godzin, czyli niemal 40 proc. czasu, dostała Platforma Obywatelska. Ponad 35 proc. dostał PiS – 15, 5 godziny. Zjednoczonej Lewicy (nazywanej pieszczotliwie Zlewem) poświęcono 5 godzin, czyli ok. 11 proc. czasu, PSL-owi 3 godziny (7 proc.), Nowoczesna – 2 godziny (4,5 proc.), Kukiz – 40 minut, a KORWiN 20 minut – odpowiednio 1,5 i 0,8 proc. Ósmy komitet, Partia Razem, był pokazywany przez 8 (słownie: osiem) sekund czyli 0,004 proc. z tych 43,5 godziny. Więcej czasu dostali Biało-Czerwoni, którzy w ogóle nie zarejestrowali się w wyborach (16 sekund) i KWW „Zjednoczeni dla Śląska”, który startuje wyłącznie z Rybnika i Katowic (22 sekundy). (…)

Najbardziej dyskryminowane Razem miało więc całe 8 sekund, choć to ogólnopolski komitet wyborczy, który tak jak inne, zebrało ponad 110 tys. podpisów w 21 okręgach wyborczych. Mimo to, np. w łódzkiej telewizji publicznej uznano, że łódzcy kandydaci i kandydatki Razem powinni wystąpić w debacie z kandydatami Zbigniewa Stonogi czy Grzegorza Brauna, którzy wystawili tylko lokalne listy – to jedyny z ośmiu zarejestrowanych w całej Polsce komitetów, który został w ten sposób potraktowany. Z kolei dbająca o „jakość demokracji” Fundacja Batorego wykluczyła ten jeden komitet ze swojej debaty na temat stosunków wschodnich. Bo „ma niskie poparcie w sondażach”. Ma niskie poparcie, bo „Razem nie ma w mediach”.

Może warto wspomnieć elementy misji telewizji publicznej, za którą wszyscy płacimy. Otóż TVP powinno „rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą”, „sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli oraz formowaniu się opinii publicznej”. Zgodnie z ustawą „jednostki publicznej radiofonii i telewizji stwarzają partiom politycznym możliwość przedstawienia stanowiska w węzłowych sprawach publicznych”. Podpowiem – 8 sekund na to akurat może nie wystarczyć.

Autorstwo: Justyna Samolińska
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

hehehehehehehe oj tam oj tam ! to “teorie spiskowe” !
TVP zawsze była bezstronna !
:)

Komzar
Użytkownik
Komzar

To już wiadomo na kogo głosować, kto jest najbardziej niewygodny dla tej “hydry nienasyconej”.