Ocenzurowano tytuł książki Agaty Chrisite

Opublikowano: 30.03.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2235

Marksiści kulturowi wzięli sobie na celownik kulturę i domagają się zmian w duchu politycznej poprawności. Jej ofiarą padła słynna pisarka kryminałów, Agata Christie. Chodzi o słowo „murzyn” użyte w jednej z powieści.

Powieść „Dziesięciu Murzynków” (oryg. „Ten Little Niggers” lub „And Then There Were None” – „I nie było już nikogo”) została napisana przez Agathę Christie w 1939 roku i stanowi jedno z jej najbardziej znanych dzieł. Powieść opowiada historię dziesięciu ludzi, którzy zostają zaproszeni na opuszczoną wyspę, gdzie zaczynają umierać w tajemniczych okolicznościach, pozostawiając po sobie jedynie pamiątki z popularną rymowanką dziecięcą „Dziesięciu Murzynków”.

Warto zauważyć, że pierwotny tytuł powieści brzmiał „Ten Little Niggers”, który to tytuł wywodzi się z dziecięcej rymowanki, którą kierował się morderca w powieści. Angielskie słowo „nigger” – obecnie według politycznej poprawności rzekomo obraźliwe określenie osób czarnoskórych – powtarzające się 74 razy w oryginale.

Ze względu na to, że pierwotny tytuł powieści oraz oryginalna angielska wersja miała tytuł, który zawierał obraźliwe słowo rasistowskie wobec czarnoskórych ludzi. W różnych krajach i w różnych czasach powieść była publikowana pod różnymi tytułami, w zależności od tego, jak w danym kraju odbierano określenie użyte w tytule.

Teraz, rzekomo na żądanie potomka Agaty Christie, zmieniono tytuł książki z „Dziesięciu Murzynków” na „Było ich dziesięciu”.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.