Ocena kredytowa na podstawie aktywności internetowej?

Opublikowano: 10.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1670

W nowym dokumencie roboczym zatytułowanym „Financial Intermediation and Technology” Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) zasugerował, że „wykorzystanie danych niefinansowych będzie miało duży wpływ na świadczenie usług finansowych”, gdzie historia korzystania z internetu osób fizycznych będzie skanowana przez banki w celu sprawdzenia ich zdolności kredytowej.

Zamiast korzystać z tradycyjnych metod oceny ryzyka kredytowego, takich jak aktywa, dochody i stan cywilny, banki chcą teraz wykorzystać ogromne ilości danych zgromadzonych do celów marketingowych przez wielkie firmy technologiczne, takie jak Facebook, Google i YouTube, by dokonywać ocen ryzyka.

„Duże firmy technologiczne zbierają ogromne ilości niefinansowych danych za pośrednictwem swoich platform przeznaczonych dla konsumentów w obszarach handlu elektronicznego, sieci społecznościowych i wyszukiwania online” – czytamy w artykule. Kontynuując, autorzy twierdzą, że „ilość danych umożliwia wykorzystanie narzędzi do analizy „dużych zbiorów danych”, takich jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe”, co wykazało ich „użyteczność w finansach”.

„Rozwój internetu pozwala na wykorzystanie nowych rodzajów niefinansowych danych klientów, takich jak historie przeglądania i zachowania zakupowe czy oceny klientów u sprzedawców internetowych […] takie dane niefinansowe są cenne przy podejmowaniu decyzji finansowych”.

Autorzy twierdzą, że takie dane są „łatwymi do zebrania informacjami”, w szczególności wskazując na „cyfrowy ślad (tj. dostawca poczty elektronicznej, operator komórkowy, system operacyjny itp.)” jako jedno z dostępnych źródeł informacji. Według ich oceny nowe źródła danych radzą sobie „równie dobrze jak tradycyjne oceny kredytowe w ocenie ryzyka kredytobiorcy”.

W poście na blogu autorów roboczego dokumentu grupa twierdzi, że nowe badania pokazują, że „podłączone pod sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe alternatywne źródła danych są często lepsze niż tradycyjne metody oceny zdolności kredytowej”, radząc bankom by opierały swoje pożyczki na danych gromadzonych maszynowo, które klasyfikują nawyki związane z wydatkami. […]

Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 11.01.2021 07:22

    Czytam Wolne Media i nie biorę kredytów. Globalni filantropi mogą sobie ocenę kredytową… zachować dla siebie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.