Obywatelu, zostań kapusiem!

Opublikowano: 14.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1271

Komisarz RCMP Brenda Lucki wezwała Kanadyjczyków do zgłaszania „podejrzanych zachowań” w Internecie, w tym komentarzy osób, które wyrażają opinie „antyrządowe, przeciwne egzekwowaniu prawa”. Oświadczenie pani komisarz uzyskał w poniedziałek „Blacklock’s Reporter”. „Jeśli masz wątpliwości, zgłoś to”, apeluje Lucki.

RCMP wydała w poniedziałek poradnik zatytułowany „Zgłaszanie podejrzanych incydentów policji”, który zachęca użytkowników Internetu do zwracania uwagi na osoby o podejrzanych poglądach politycznych lub poglądach podważających władzę, które „obejmują opinie antyrządowe, antypolicyjne i anarchistyczne” lub „ideologie oparte na pretensjach”. „Ta kategoria może obejmować nowe i pojawiające się zagrożenia motywowane ideologicznie, takie jak kwestie środowiskowe, prawa zwierząt itp.”, wyjaśniają autorzy poradnika. „Celem inicjatywy jest poprawa jakości informacji udostępnianych policji oraz zachęcanie do zgłaszania podejrzanych incydentów i działań”.

Poradnik dalej doradza, że niektórzy ludzie mają przekonania społeczne lub polityczne, które mogą być „uznawane za skrajne lub poza głównym nurtem”. Stwierdzono, że chociaż niektóre idee mogą budzić obawy, policja powinna zostać zaangażowana „kiedy dana osoba używa lub aktywnie wspiera przemoc, aby osiągnąć cele ideologiczne, religijne lub polityczne”. RCMP zapewnia, że rolą organów ścigania „nie jest kontrolowanie myśli Kanadyjczyków”.

Pomimo tego stanowiska, policja federalna otwarcie poparła ustawę C‑36, która pociąga za sobą grzywnę w wysokości do 70 000 dolarów lub areszt domowy dla internautów podejrzanych o publikowanie legalnych, ale obraźliwych lub pogardliwych na temat dających się zidentyfikować grup. Ustawa C‑36 została przedłożona w czerwcu, ale wraz z końcem kadencji spadła z porządku i trzeba ją przedłożyć ponownie, co rząd Trudeau zapowiada.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: TNC.news
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.