Góralskie Veto rozlewa się na cały kraj

Opublikowano: 16.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1521

Koronawirusowe szaleństwo trwa już niemal rok. W tym czasie COVIDowym biczem były smagane różne branże. Na próżno poszukiwać jakiejś logiki w działaniach rządu. Podczas pierwszego lockdownu prześladowano fryzjerów i kosmetyczki, a podczas drugiego nagle okazało się, że najniebezpieczniejsze są prywatne hotele i stoki narciarskie. Przedsiębiorcy w większości połapali się już, że rząd po prostu próbuje likwidować ich biznesy i coraz więcej z nich postanawia ignorować szalone i niekonstyutucyjne represje. Po prostu otwierają swoje biznesy nie mając nic do stracenia.

Cały ruch społecznego sprzeciwu wobec COVIDowej tyranii zapoczątkowali górale, którzy szczególnie dotkliwie odczuli skutki zakazu turystyki wprowadzonego przez rząd. Jesteśmy jedynym krajem w Europie w którym panuje taki poziom obostrzeń dla branży hotelowej. Można wręcz snuć teorie spiskowe, że komuś z jakiegoś powodu zależy na wynarodowieniu branży hotelarskiej, tak, aby pozostały na rynku wyłącznie korporacje. Notabene te wybierają się na zakupy w Polsce, bo zduszenie branży turystycznej to okres promocji dla nich, czyli bankructw polskich przedsiębiorców.

Ponieważ polski rząd skompromitował się już tyle razy, że nikt nie traktuje poważnie opowieści „herszta”, pana Morawieckiego i jego „rozbójników”. Coraz mniej ludzi ich się boi. Sądy zaczynają brać stronę obywateli i stawia to władzę w złym świetle. Jedyne co siepacze obecnego reżimu są w stanie wymyślić, to zmuszenie wszystkich do przyjmowania mandatów, licząc na to, że niektórym nie będzie się chciało sądzić o swoją rację.

Szczytem idiotyzmu było ogłoszenie dziwacznego niby lockdownu, który trwa od 28 grudnia 2020 roku i miał się skończyć 17 stycznia 2021 r. Już teraz wiadomo, że potrwa przynajmniej do 31 stycznia, a „jaskółki: donoszą, że może to zostać rozszerzone aż do końca kwietnia! To oznacza bankructwo większości polskich rodzinnych restauracji, pensjonatów i hoteli. Ich właściciele nie ukrywają, że zamiast się wieszać jak robią niektórzy załamani restauratorzy, zamierzają po prostu otworzyć swoje biznesy w akcie obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Ośmielają ich do tego liczne wyroki sądowe wskazujące, że niemal wszystkie obecnie nałożone obostrzenia w związku z COVID-em, są nielegalne. Zdesperowani górale postanowili otworzyć swoje biznesy, w tym stoki narciarskie i nazwali to “Góralskim Wetem”. Początek tej akcji ma nastąpić od 17 stycznia 2021 roku. Dołączają do niej kolejne górskie miejscowości turystyczne , na przykład Karpacz. Przebąkuje się o tym, że powstanie też bliźniacza akcja „Bałtyckie Weto”. Zresztą na swój sposób już trwa, czego najlepszym dowodem jest jeden z hotelarzy, który zamiast sprzedawać miejsca noclegowe, po prostu organizuje „konkursy szachowe”.

Władza jeszcze przygląda się temu buntowi zszokowana, ale powoli zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki tego, że zostanie on brutalnie spałowany. Pokazano to już podczas interwencji wobec pionierskiej w tym procederze restauracji u Trzech Braci z Cieszyna. Aby zniszczyć ich biznes wysłano aż 10 radiowozów i nakazano funkcjonariuszom nagabywanie klientów.

Prawdopodobnie właśnie tak będzie wyglądało przeciwdziałanie obywatelskiemu nieposłuszeństwu jakie zapowiedziano wraz z góralskim wetem. Należy się spodziewać nękania uruchomionych biznesów za pomocą pisowskiej milicji, która często interweniuje z całkowitym pogwałceniem prawa, niemal jak bandyci. Niektórzy policjanci odmawiają legitymowania się i po prostu zastraszają konsumentów. Jednak to co innego gdy siepacze reżimu próbują zdezorganizować pracę jednego czy dwóch przybytków, a co innego gdy nagle posłuszeństwo rządowi wypowiadają wszyscy.

Rządzący zapowiadają, że będą nadal niszczyć polskich przedsiębiorców, którzy ośmielą się łamać zasady tak zwanej narodowej kwarantanny. Niekiedy ocierają się jednak o śmieszność, na przykład strasząc karami ze strony Sanepidu. Tak się składa, że poprzez niekompetencję partii rządzącej skasowano wszelkie kary administracyjne, zastępując artykuł je stanowiący zupełnie innym. Rządzący nami oszuści z pewnością będą stwarzać wrażenie, że jest inaczej, ale fakty są takie, że jakiekolwiek kary ze strony Sanepidu będą możliwe dopiero wtedy, gdy usunięty paragraf powróci do ustawy, co nie nastąpi wcześniej niż za kilka miesięcy.

Do tego czasu władzy pozostaje wysłać swoich smutnych siepaczy, którzy mogą najwyżej marszczyć groźnie brwi i serwować na lewo i prawo nielegalne mandaty. Prawdopodobnie wszystkie będą odrzucone przez sądy. Rządzący dobrze o tym wiedzą i dlatego szykują kolejne totalitarne prawo, które uniemożliwi odebranie mandatu. Tak czy inaczej w narodzie coś pękło i nawet takie strachy w postaci agresji aparatu państwowego na mało kim robią już wrażenie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 21, średnia ocena: 4,71 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Punkt Zero
Użytkownik

Po co walczyć z systemem skoro to system może walczyć z nami, doskonałe podejście i przykład.

Uważam, że powinno się każdorazowo policjanta lub sanepid prosić o wylegitymowanie, spisać dane i powiedzieć tak:

„INFORMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z ŁAMANIEM MOICH PRAW GWARANTOWANYCH PRZEZ KONSTYTUCJĘ DALSZE DZIAŁANIE ZGŁOSZONE ZOSTANIE W RAMACH ART. 231 KK NA PROKUTATURĘ.
CZY MAJĄ PAŃSTWO ZAMIAR DALEJ NARUSZAĆ MOJE PRAWA ŚWIADOMI ODPOWIEDZIALNOSCI KARNEJ?”

Każdorazowo kontynuowana wizyta jakiejkolwiek służby powinna się kończyć ujednoliconym zgłoszeniem na NAJBLIŻSZĄ prokuraturę (opracowanym przez prawnika i powielonym na wszystkich przedsiębiorców).

NIECH ŻYJE REWOLUCJA.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Co ma biedny rząd zrobić jak chcą obalić mit o potężnym covid wjeżdżając im ciężarówką w tyłek z napisem walka o swoje prawa konstytucyjne. toć oni na szczepionki wydali wszystkie dodrukowane pieniądze , a nikt ich po takim czymś nie będzie brał. Jak się to rozszerzy na Europę , bo i się dzieje to zapewne znowu “wymknie” się kolejny wirusik

KubaD.
Użytkownik
KubaD.

Więc zaczyna się powstanie. Ciekawe ilu policjantów będzie musiało umrzeć (bo wcześniej czy później komuś puszczą nerwy), żeby przestali wspierać reżim i też się buntowali.

Piron
Użytkownik
Piron

To się nazywa jedność, nikt i nic nie może togo zatrzymać :) .

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Brawo Górale, szach mat dla wywłaszczenia i pozbawiania praw ludzi, machina zniszczenia dostała klinem między tryby. Piękna robota i z pewnością skuteczniejsza, niż spacerki z prześcieradłem na kiju pod domem prezesa. Niech wieść się niesie , że w Polsce zaczęła się rewolucja. Może zapiszemy się pozytywem na kartach współczesnej historii.

8artosh
Użytkownik
8artosh

Nie zapominajcie, ze to podstepne plemie, hitlerowscy kolaboranci i psy na pieniadze. Nie za pozno sie obudzili z tym swoim symbolem masonskim ”V” i tym aktorzyna Pitoloniem?! Nigdy nie wierzcie goralom, ktos im dobrze zaplacil za to ”powstanie”.

realista
Użytkownik

zapłacił… hahaha…
ktoś im nie pozwala płacić, a to różnica. zasadnicza….. …

Pires
Użytkownik
Pires

Brawo górale!!! Kiedyś było wszystkim znane hasło “zaczęło się w Gdańsku”. Niestety okazało się fałszywe bo jak wiadomo Wałęsa był bolkiem. Może tym razem będziemy mówić “zaczęło się w górach” i obyśmy to mówili z dumą. Róbcie swoje i pomóżcie przekonać naród, żeby po raz kolejny nie wybrali tych samych idiotów.

Punkt Zero
Użytkownik

Co do informowania policji i sanepidu o konsekwencjach karnych to nie podążajcie tą drogą. Co prawda jest paragraf 115 punkt 12, ale ciążka sprawa jest generalnie, bo nie można straszyć odpowiedzialnością karną jak się okazuje :)
Ta droga nie jest dobra, sprawdziłem.
Można tylko wspomnieć o procesie cywilnym i spisać dane oprawców, żeby założyć im sprawy cywilne o wypłatę odszkodowania, oczywiście dodatkowo zgłosić na Prokuraturę w ramach art. 231 KK ale nie można tego podawać jako argument podczas kontroli czy zatrzymania.