Obstawiali poziom alkoholu we krwi Indian

Opublikowano: 20.06.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 577

Minister zdrowia Kolumbii Brytyjskiej Adrian Dix powiedział, że jeśli to prawda, to takie zachowanie jest „nie do przyjęcia”. Prowincja ta bada doniesienia, że ​​pracownicy służby zdrowia zabawiali się w “rasistowską grę”, stawiając zakłady i obstawiając poziom alkoholu we krwi miejscowych Indian przyjmowanych do szpitala.

Oskarżenia takie dotyczą personelu co najmniej jednego szpitala w Kolumbii Brytyjskiej. Minister zdrowia Adrian Dix nazwał zarzuty „odrażającym” i zatrudnił niezależnego detektywa. Nie podano, o który szpital chodzi w skardze.

Zabawa została rzekomo nazwana „The Price is Right”, od popularnego teleturnieju. Przegrywało się jeśli obstawiano wyższy od rzeczywistego poziom alkoholu we krwi. Dix nie wyklucza, że zakłady mogły dotyczyć nie tylko Indian.

Skargę złożył Daniela Fontaine dyrektor generalny Métis Nation British Columbia, po tym, jak pracownik służby zdrowia wspomniał o grze podczas sesji szkoleniowej.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.