Chcieli usunąć ze szkół publicznych nieszczepione dzieci

Opublikowano: 25.06.2020 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1195

Kontrowersyjny projekt ustawy, która wymagałaby obowiązkowego szczepienia dzieci, uczęszczających do szkół publicznych w Nowym Brunszwiku w Kanadzie, został odrzucony. Prawodawcy prowincji odrzucili usunięcie „niemedycznych”; religijnych i filozoficznych powodów unikania szczepień z obowiązującego prawa. Ustawa 11 został w ubiegłym tygodniu odrzucony stosunkiem głosów 22-20 w głosowaniu wolnym (bez dyscypliny partyjnej).

Inicjator ustawy minister oświaty prowincji Dominic Cardy powiedział, że jest „głęboko rozczarowany”, a ci, którzy głosowali przeciwko byli pod presją grup forsujących „średniowieczne teorie spiskowe”.

Ustawie zdecydowanie sprzeciwiała się organizacja Vaccine Choice Canada (VCC), stowarzyszenie non-profit założone przez rodziny, które ucierpiały w wyniku negatywnych reakcji na szczepionki. „Rodzice i działacze na rzecz wolności medycznej odnieśli znaczące zwycięstwo w kanadyjskim Nowym Brunszwiku po trudnej, trwającej rok batalii przeciwko obowiązkowym szczepieniom warunkującym możliwość uczęszczania do szkół publicznych” – powiedział Ted Kuntz, prezes VCC, dla „Life Site News”. „Podczas gdy rodzice z Nowego Brunszwiku odetchnęli z ulgą, istnieje potrzeba dalszego edukowania społeczeństwa w zakresie ochrony suwerenności medycznej ciała i prawa rodziców do podejmowania decyzji medycznych odnośnie swoich dzieci”.

Zgodnie z obowiązującym prawem Nowego Brunszwiku dzieci muszą okazać dowód szczepień, aby uczęszczać do szkół publicznych, ale ze względów religijnych, filozoficznych lub medycznych mogą uzyskać zwolnienie. Ustawa 11 usunęłaby możliwość takiego zwolnienia.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „Life Site News”
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o