Obrońcy środowiska są mordowani na rekordową skalę

Opublikowano: 17.07.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 299

Według ostatniego raportu stworzonego przez organizacje Global Witness, ostatni rok należy do najkrwawszych wobec osób działających na rzecz ochrony środowiska. Prawie 40% ofiar śmiertelnych to rdzenni mieszkańcy obszarów przyrodniczych, którzy zmagali się z problemami politycznymi, gospodarczymi lub z przestępczym wykorzystywaniem zasobów naturalnych.

Protestujący, strażnicy parków przyrodniczych, dziennikarze oraz pracownicy organizacji pozarządowych są narażeni na przemoc, jednak największe niebezpieczeństwo zagraża rdzennym mieszkańcom odległych terenów, niegdyś chronionych przez ich przodków. W raporcie zauważono także, że dane statystyczne są prawdopodobnie zaniżone, ponieważ sporadyczne morderstwa są błędnie zgłaszane lub co gorsza, nie są zgłaszane wcale. Dane liczbowe z 2015 roku to 185 zgłoszonych zgonów w 16 krajach.

Walka o ochronę planety jest coraz popularniejsza. Niestety ludzie angażujący się w ochronę dzikiej przyrody są często brutalnie uciszani przez elity polityczne oraz biznesowe. Niemal połowa ofiar została zabita podczas publicznych protestów, a reszta społeczeństwa nie robi w tej kwestii nic. W 2016 roku zginęło co najmniej 197 osób. Brazylia znajduje się na czele ponurej listy, gdzie w 2016 roku dokonano co najmniej 49 morderstw na działaczach na rzecz przyrody.

Autorstwo: Scarlet
Zdjęcie: Pixabay.com (CC0)
Na podstawie: Iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
arthur
Użytkownik
arthur

Cóż za intrygujący tytuł.” Mordowanie na rekordową skalę” sugeruje jakieś współzawodnictwo w tej dziedzinie, jakieś kryteria rywalizacji i pewnie też grono zagorzałych kibiców:-)