Obrona miasteczka bezdomnych skończyła się bitwą z policją

Opublikowano: 23.07.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1316

W środę doszło do starcia aktywistów z policją, która chciała zlikwidować obozowisko bezdomnych w parku w centrum Toronto w Kanadzie. Rano kilkanaście osób zajmowało część Lamport Stadium Park, niedaleko ulic King i Dufferin. Policja wczesnym rankiem ustawiła ogrodzenie wokół obozowiska bezdomnych i nakazała przebywającym tam osobom spakować się i odejść. Na ogrodzonym terenie znajdowało się około 20 namiotów i innych schronień. Bezdomnym opuszczającym obozowisko oferowano możliwość korzystania z bezpiecznych miejsc do spania w normalnych budynkach.

Po obu stronach barykady zaczęło jednak przybywać ludzi. W końcu, przed 1:20 po południu, miasto zdecydowało, że noty Trespass to Property wydane w zeszłym miesiącu trzeba będzie wyegzekwować siłą. Na miejsce wysłano 100 funkcjonariuszy. Doszło do starcia z aktywistami broniącymi bezdomnych, którzy wznieśli drugie ogrodzenie z drewnianych palet magazynowych, by chronić obozowisko. Torontyjska policja aresztowała wieczorem 26 osób, które usłyszały zarzuty stosowania przemocy z bronią, stosowania przemocy wobec oficera pokoju i wkroczenia na zabroniony teren. Nikt z aresztowanych nie był ranny. Aktywiści używali wobec policji gazu pieprzowego, rzucali w funkcjonariuszy przedmiotami i pluli na nich.

Miasto podało, że rano w obozowisku dla bezdomnych przebywało 11 osób. Na koniec dnia dwie z tych osób skorzystały ze skierowania do schroniska lub z programu hotelowego, pięć wcześniej miało miejsca w schroniskach, troje odeszło z własnej woli, a jedna odmówiła możliwości skorzystania z noclegu oferowanego przez miasto. Na miejscu zarekwirowano maczetę, noże i ponad 200 strzykawek.

Dzień wcześniej usunięto obozowisko bezdomnych w Alexandra Park, a miesiąc temu w parku Trinity-Bellwoods.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.