Obrazisz w Armenii polityka? Trafisz do więzienia!

Opublikowano: 01.08.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 684

Na nadzwyczajnym posiedzeniu parlament Armenii przyjął poprawki do kodeksu karnego, zgodnie z którymi obrażanie polityków jest zagrożone karą od jednego do trzech miesięcy pozbawienia wolności.

Spotkanie było transmitowane na żywo na stronie internetowej legislatury. Armeński Kodeks Karny przewiduje grzywnę w wysokości od 100 do 3000 – krotności płacy minimalnej za publiczne znieważenie osoby lub korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych (minimalna płaca wynosi około 140 dolarów amerykańskich).

Po przyjęciu poprawek wielokrotne znieważanie tej samej osoby, w tym dziennikarzy, osób publicznych i polityków, podlega karze pozbawienia wolności od jednego do trzech miesięcy. Ustawa wchodzi w życie dziesięć dni po jej opublikowaniu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o