Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich!

Opublikowano: 29.06.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3231

Prezent rządu PO dla branży farmaceutycznej na koszt podatników!

Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa.

Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych.

Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie “decydował” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki. Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach – wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel.

Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela – i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne.

Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15.06.2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.

Więcej informacji w pliku PDF dostępnym TUTAJ.

Źródło: Wykop

OD AUTORA

Zezwalam na kopiowanie i rozpowszechnianie tego tekstu w dowolnych mediach i miejscach pod warunkiem niedokonywania w nim żadnych zmian.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

31
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rfhsrfhth
Użytkownik
rfhsrfhth

(Komentarz usunięty – regulamin punkt 2. Proszę pisać w języku polskim)

dartan
Użytkownik
dartan

w tych “szczepionkach” będzie pewnie jeszcze patogeniczna mykoplazma WM pisały o tym kiedyś http://wolnemedia.net/?s=patogeniczna+mykoplazma
Zaczynają nas wybijać.

cyberia
Użytkownik
cyberia

Zawsze byłam pokojowo nastawiona, ale chyba czas zakupić broń :-(

dartan
Użytkownik
dartan

szczepionki nie do zlewu tylko w kanał premiera, żeby żyło się lepiej.

TomaszOzdowski
Użytkownik

Proponuję każdy, tak jak ja znalazł w internecie numery telefonów do biur poselskich ze swojego regionu i zacznijmy wydzwaniać. Jak pokażemy pOSŁOM, że nas to interesuje to dwa razy się zastanowią nim przyzwolą na przyjęcie tego. Co Wy na to?

agama
Użytkownik
egzopolityka
Użytkownik

Jak już wspominałem na podstawie zeznań świadków, część polityków podejmuje działania pod wpływem sugestii telepatycznych wysyłanych im przez istoty pozaziemskie. W ten sposób planeta jest całkowicie opanowana przez nie bo polityków jest garstka.

Czy już zauważyliście, że w ostatnim roku te dyktatorskie działania władz się nasiliły? To dlatego że sytuacja jest nienormalna. Zbliżamy się do zmiany i oni muszą gwałtownie się śpieszyć, żeby wprowadzić dyktaturę i zabić pozostałą część ludzi, którzy się jej nie podporządkują. “Ludziom” u władzy zostało maksymalnie dwa i pół roku na wprowadzenie tego planu.

maleczka
Użytkownik
maleczka

problem w tym ze NIE MA SWIADOMOSCI zagrozenia,tylko nieliczne media o tym pisza!Nie wierze ,ze majac dzieci i wnuki tak durne decyzje sie podejmuje bez zastanowienia…chyba pisanie i dzwonienie do biur poselskich jest jakims wyjsciem

Czejna
Użytkownik
Czejna

Przekonujemy sie juz po raz enty o prawdziwosci istnienia “bandy czworga”. Tak to wlasnie dziala od lat pod plaszczem ochronnym lzemediow. Czy zwracanie sie do oslow cos nam da? Dziwne sa nasze wybory. Wolimy wybrac szubrawcow i oczekiwac, ze nas wysluchaja. “Oj! glupi Ty, glupi” cytat z Pana Tadeusza wciaz aktualny.

devilan1410
Użytkownik

Masowy pozew? To godzi w wolność osobistą i wolność przekonań. Nie biorę żadnego syfu ponad 2 lata, nie choruję od tamtej pory na nic, alergia się wyciszyła i nie mam zamiaru nawet myśleć o jakiejkolwiek szczepionce, antybiotyku itp.

Jeśli będą wysokie kary za niestosowanie się do szczepienia, mam nadzieję że mój lekarz będzie wyrozumiały i da się jakoś ugadać jak człowiek.

Hanah
Użytkownik

Nie rozumiem Was, zamiast próbować to zwalczyć (abstrahując od tego JAK) to wychodzicie z założenie, że w razie czego dacie w łapę lekarzowi, a zawartość szczepionki pójdzie do zlewu! zdrowi jesteście! Widzę, że takie rozwiązania promuje się w wielu tematach czyli kolejny problem tworzycie sami – szczerząca się plaga łapówkarstwa!
“A co mi tam – jak wprowadzą jakieś ustawy to dam w łapę i już. Obowiązek szczepień – dam w łapę, obowiązek chipów – dam w łapę, obowiązek płacenia za tv – dam w łapę..” Czy aby macie tyle kasy? Tym bardziej,że wprowadzają podatek katastralny więc pewne ci co opłacą swoje nieruchomości nie będą już mieli na nic więcej, a ci co wylecą na bruk – też raczej nie będą mieć na nic..
Tu trzeba k*** pospolitego ruszenia! Pogonić to bydło!

Hanah
Użytkownik

a to na potwierdzenie wersji o masowej depopulacji za pomocą szczepionek
http://www.monitor-polski.pl/jane-burgermeister-znow-chca-nas-wymordowac-szczepionkami/

Jak ktoś nie wierzy w NWO to może “na zdrowy rozum” to weźmie/

Hanah
Użytkownik

@roc
ja też nie jadam mięcha i jeszcze unikam całej gamy produktów. Masz rację.

Ostatnio pojawia się jakiś “anioł stróż” i już nie można “wyładowywać się emocjonalnie”, nawet jak wykropkujesz większość. Cenzura!

Hanah
Użytkownik

tak oczywiście..

Aida
Użytkownik

No tak po co pisać ładną polszczyzną jak można naszymi polskimi wulgaryzmami tyle rzeczy zaakcentować. Niby dorośli ludzie, a zachowują się jak dzieci, bo ktoś nawołuje o kulturę języka. Nie znoszę czytać postów, kiedy widzę w nich wulgaryzmy. Szlag mnie trafia, kiedy tak proste i oczywiste rzeczy trzeba tłumaczyć dorosłym ludziom.

Aida
Użytkownik

Ale co mają wulgaryzmy do cenzury? Coś Pan chcesz napisać, ale ni to składu , ni ładu. Czy tak trudno pisać/mówić na temat, ale bez wulgaryzmów?
Przeczytałam ten materiał Jane Burgermeister i jakoś nie widzę związku między szczepieniami a Smoleńskiem. Nie popadajmy w paranoję.

szejn44
Użytkownik
szejn44

28) w art. 52:
a) pkt 3 otrzymuje brzmienie:
„3) wbrew obowiązkowi, o którym mowa w art. 21 ust. 1, nie
zgłasza niepożądanego odczynu poszczepiennego,”,

Pozdro xD

Aida
Użytkownik

Nie mam zamiaru dyskutować z kimś, kto nie rozumie tak podstawowej kwestii. Regulamin czytałeś? “7. Zakaz używania wulgaryzmów…”
Jeśli nie dotarło, to polecam zmienić forum na takie, gdzie ludziom nie będzie to przeszkadzało.

Raptor
Użytkownik

@roc: “I… na razie to tylko TOBIE to przeszkadza.”

Mnie również się nie podoba ;)
Pozdro.

oporowiec
Użytkownik
oporowiec

PO chce zeszmacić ludzi i sprowadzić ich do roli niewolników i ich psów!

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Przestępcze organy chcą chyba siłą zdobywać każdy dom .Musiałem zmienić tekst bo automatyczny moderator dba o kulturalne słowa wyrażane wobec władzy .

Raptor
Użytkownik

@ARTUR “Musiałem zmienić tekst bo automatyczny moderator dba o kulturalne słowa wyrażane wobec władzy.”
Wyrażane wobec władzy w naszej obecności… a chyba zasługujemy na szacunek :)

Almuric
Użytkownik
Almuric

Dlaczego nie zabiją wszystkich przeciwnych bandyckim prawom “obywateli”? Tak byłoby prościej i po co takie działania, które mają tylko jeden cel: zniszczyć naród, populację… Po co w ogóle ktokolwiek z nas się wypowiada? I tak wszystko idzie ku totalnej zagładzie i kontroli… Oczywiście najłatwiej poddać się i na to liczą władze, czy uczynimy to?…

Hanah
Użytkownik

@Aida
tu nie chodzi o wulgaryzmy w znaczeniu “rzucania mięsem” bo takiej konwersacji chyba żaden z nas sobie nie życzy, ale czasem “wstawienie mocniejszego słowa” jest zaakcentowaniem myśli, podkreśleniem, wyrażeniem emocji..
Nie jestem za przeklinaniem, aczkolwiek czasem się nie da.., ale często też denerwują mnie ludzie, którzy “jedzą bułkę przez bibułkę” albo jak zwykło się mówić “chcą być bardziej święci od papieża”.
Żeby było jasne – nie popieram wulgaryzmów, ale X(i tu nie podam przykładu bo mi cały komentarz skasują) wcale nie jest jakimś wielkim wykroczeniem, tym bardziej np.nie stosowany personalnie.
Szacunek nie ma nic wspólnego z emocjami.
..A tak na marginesie – nie znacie powiedzenia, że czasem człowiek musi bo inaczej się udusi?

@roc
pkt23 – chętnie wymienię się z Tobą uwagami nt żywności itp:)

Pozdrawiam

Prometeo
Użytkownik
Prometeo

Ludzie bedą pełni wiary że to ich ocali od zarazy a będzie odwrotnie Polecam film eugenika . szykują nam cholokaust na skale globalną przetrwają tylko wybitnie rozwinięte jednostki i część tych ktore pozwolą się bezwzględnie podporządkować .Nadchodzi cudowne królestwo niebieskie wszyscy szczęśliwi w nowym jeruzalem bo pozbawieni własnej woli . do tego właśnie prowadzi nas naród wybrany. Ludzkości nie pozwól na to bo to kres twój .

Lakszmi
Użytkownik
Lakszmi

ale jaja dorośli się znaleźli zwłaszcza kultularny realista :) razi was słownictwo eh a mnie razi świętojebliwość….

Lakszmi
Użytkownik
Lakszmi

a co do mięska to sprawa zdrowia jest na tyle wielowymiarowa że nie można powiedzieć że nie choruję więc mi nie szkodzi, zwłaszcza w połączeniu ze skrobią i cukrem powoduje zatory w jelitach a w konsekwencji zwijanie się ich i gnicie resztek pokarmowych co prowadzi do wielu chorób najczęściej kończących się resekcją jelita ale spokojnie jeszcze pewnie masz sporo czasu bo konsekwencje wychodzą na starość… potem może stomia, złogi w żyłach zbyt wysoki cholesterol cukrzyca, zawały udary oczywiście wszystko też sprawa indywidualna organizmu, masz też szanse wcześniej np zginąć w wypadku i nie dożyć tych hipotetycznych skutków więc nie ma się czym przejmować:D btw nie rozumie po co jeść mięso jak można go nie jeść:) trzeba nie mieć świadomości albo po prostu ignorować informacje które mogą zmienić nasz sposób widzenia…..

Lakszmi
Użytkownik
Lakszmi

hi hi nie czepiać się Aidy że taka regulaminowa dziewczyna, zrozumieć trzeba że pewnie była przewodniczącą klasy i inaczej nie umie litera prawa to litera prawa i nie dyskutować:D

jaro
Użytkownik
jaro

Taki poważny temat i został zawalony spamem od góry do dołu… Tfu…

Pola
Użytkownik
Pola

@agama
Masz rację. Drastyczna depopulacja jest programem dzikusów z NWO. Skoro zmuszać się będzie nas do szczepień, to wiadomo o co chodzi z tym niepokornym narodem polskim. Dziwię się tylko, że PiS popiera takie durne inicjatywy. Czy posłowie PiSu mogą zagwarantować, że w szczepionkach nie będzie żadnych toksycznych substancji?