Obowiązkowe skanowanie twarzy przy zakupie karty SIM

Opublikowano: 05.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 613

Chiński rząd aktywnie korzysta z systemu rozpoznawania twarzy, uzupełniając go o nowe zasady. Teraz zaczęto skanować twarze ludzi podpisujących umowy z tamtejszymi operatorami telekomunikacyjnymi.

Skanowanie twarzy to nowy wymóg Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informatycznych Chin, który został ogłoszony już we wrześniu, ale wszedł w życie od 1 grudnia bieżącego roku. Przed przyjęciem nowego prawa chińscy obywatele, przy zakupie karty SIM i podpisaniu umowy z usługodawcą po prostu dostarczali kopię swojego dowodu tożsamości.

Chiński rząd wyjaśnia potrzebę indywidualnego skanowania „ochroną uzasadnionych praw i interesów obywateli w cyberprzestrzeni”. Ministerstwo dodaje też, że w ten sposób zapobiega się możliwości kradzieży tożsamości, jak również odsprzedaży kart SIM.

Prywatność odchodzi do lamusa. Tak jak w przypadku każdej totalitarnej technologii, takiej jak chipy RFID, skanowanie twarzy przedstawia się jako coś ułatwiającego życie. Dzięki systemowi identyfikacji osoby, Chińczycy mogą płacić za towary i usługi, transport publiczny, a nawet dostać pożyczki bez podawania żadnych dokumentów.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ