Obowiązkowa zgoda na zapisanie dzieci do sieci społecznościowych

Opublikowano: 03.03.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3023

Francuski parlament niemal jednogłośnie przyjął w pierwszym czytaniu projekt ustawy zgłoszonej przez deputowanego partii Horizons Laurenta Marcangeliego (82 głosy do 2 przeciw). W ten sposób przyjęto w czwartek 2 marca obowiązek weryfikowania przez portale społecznościowe, typu „TikTok” czy „Snapchat”, wieku swoich użytkowników.

Do rejestracji dzieci poniżej 15 roku życia będzie wymagana zgoda rodziców. Za naruszenie tego przepisu przewidziano konkretne sankcje. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Biorąc pod uwagę ponadpartyjną zgodę, nie wydaje się, by ta propozycja trafiła tam na przeszkody. Później musiałby ją jeszcze tylko podpisać prezydent Emmanuel Macron.

Z tym też nie powinno być problemu, bo poseł, który wniósł ustawę – Laurent Marcangeli należy do partii Horyzonty, wchodzącej w skład koalicji Ensemble Citoyens prezydenta Emmanuela Macrona.

We Francji idea jest popularna i ma stanowić kolejny krok do ochrony najmłodszych w sieciach społecznościowych. Według sondażu ten projekt popiera 77% badanych Francuzów. To odpowiedź na badania, które wskazywały, że młodzi ludzie uważają informacje z „TikToka” za bardziej wiarygodne od wiadomości telewizyjnych, czy informacji prasy drukowanej.

Na podstawie: AFP, „Le Figaro”
Zdjęcie: Jim Bauer (CC BY-ND 2.0)
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 03.03.2023 17:14

    Nie dziwota. W mainstreamie wszędzie na świecie propaganda. Dlatego tak im ,,przeszkadzają,, portale społecznościowe.

  2. dfg 04.03.2023 12:36

    Bardzo dobrze dla dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.