Obowiązek szczepień pracowników nie dotyczy wegan

Opublikowano: 04.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1462

Ustawodawcy w Wielkiej Brytanii wykreowali sobie niezwykły problem. Okazuje się, że ze względu na wprowadzone przed rokiem ustawodawstwo, jeśli tamtejsze firmy, wprowadzą obowiązek szczepień dla pracowników, ponad pół miliona wegan może stracić pracę i pozwać swoich szefów.

Jeszcze w ubiegłym roku, tak zwany etyczny weganizm, został uznany w brytyjskim sądzie pracy za cechę chronioną. Inne osoby, należące do kategorii chronionych to choćby niektóre grupy religijne, a także osoby z pewnymi niepełnosprawnościami lub schorzeniami. Te przepisy jasno stanowią, że wymuszanie szczepień lub zwalnianie pracowników ze względu na ich brak, jest nielegalne. Warto nadmienić, że w przypadku wegan, problemem etycznym nie jest skład szczepionek, ale stosowanie testów na zwierzętach przy opracowywaniu tych preparatów, co zdaniem społeczności wegan, narusza ich przekonania.

Objęcie tej grupy ochroną oznacza, że ​​weganie zmuszeni do zastrzyku mogą wystąpić z roszczeniem o konstruktywne zwolnienie z tego obowiązku. Brytyjskie władze, wpadły więc we własne sidła, przez co tamtejsze firmy, nie mogą domagać się szczepienia nowych ani obecnych pracowników, jeśli należą oni do jednej z chronionych kategorii. Tego typu praktyki, pojawiają się zwłaszcza w placówkach korporacji medialnych, takich jak Google i Facebook.

Brytyjski rząd wprowadził już przepisy, które stanowią, że wszyscy pracownicy domów opieki muszą zostać zaszczepieni , co spowoduje, że niektóre osoby z grup chronionych będą musiały odejść z pracy. Wygląda na to, że pogoń za lewicowymi ideałami, doprowadziła do stworzenia furtki dla osób, które nie mają w planach przyjmować szczepień bez stosownych badań klinicznych. Jest to dobra informacja dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę, że ich rząd zbiera się do wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko Covidowi, aby uniknąć przyszłych blokad.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,75 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o