Obowiązek szczepień nie narusza praw człowieka

Opublikowano: 09.04.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1625

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) orzekł 8 kwietnia, że obowiązkowe szczepienia dzieci w Republice Czeskiej nie naruszają Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i można je uznać za „konieczne w społeczeństwie demokratycznym”.

Wyrok przegłosowany 16–1, dotyczył sześciu skarg przeciwko czeskiemu rządowi w związku z polityką szczepień, która nakazuje dzieciom otrzymanie dwóch szczepionek — sześciowartościowej i MMR — przeciwko dziewięciu chorobom.

Jeden z rodziców został ukarany grzywną za odmowę szczepienia swoich dzieci. W pozostałych przypadkach dzieci zostały odrzucone z przedszkoli po tym, jak nie otrzymały jednej lub obu obowiązkowych szczepionek z różnych powodów.

Sąd stwierdził, że uznał, że obowiązkowe szczepienia stanowią „ingerencję w nietykalność cielesną” i dlatego dotyczą Artykułu 8 (prawo do poszanowania życia prywatnego) „Konwencji o prawach człowieka”.

Jednak czeska polityka, stwierdził ETPC, „dążyła do uzasadnionych celów ochrony zdrowia, a także praw innych osób” i leży w najlepszym interesie dzieci.

ETPC stwierdził również, że polityka ma „szeroki margines oceny” oraz że kara za naruszenie zasad jest proporcjonalna.

Według czeskiego tabloidu „Blesk”, czeskie Biuro Pełnomocnika Rządu stwierdziło, że orzeczenie „wysłało przesłanie światu”.

„Oprócz praw podstawowych osoba ma również podstawowe obowiązki i odpowiedzialność wobec innych” — stwierdził urząd, dodając, że orzeczenie „podkreśliło znaczenie solidarności społecznej w społeczeństwie”.

Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Swami Saishiva 09.04.2021 07:44

    Znowu odwrócenie wartości jaką jest Wolność. Społeczeństwo wolne powinno zapewnić możliwość wolnego wyboru a nie tę możliwość ochoczo odbierać dla tzw. „dobra ogółu”. Przykład może stanowić traktowanie niepełnosprawnych. Robi się dla nich podjazdy, specjalne skutery, większe napisy, z troską obsługuje, itd, itp, słowem wszystko by mogli funkcjonować inaczej. Oczywiście niepełnosprawność nie jest kwestią wolnego wyboru, ale podejście społaczeństwa jest właściwe – „umożliwianie” a nie „zabranianie”. Słowem: chcesz żyć inaczej? Społeczeństwo wolne powinno ci to umożliwić.

  2. replikant3d 27.09.2022 17:31

    A czego się spodziewali? Trybunał od dawna jest w rękach globalistów. ,,Pan każe sługa musi.,, tyle w temacie..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.