Obostrzenia doprowadziły miliony ludzi do skrajnej biedy

Opublikowano: 14.10.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2133

Epidemia COVID-19 doprowadziła ponad 100 milionów ludzi do ubóstwa. Co najmniej 4 miliardy osób na całym świecie znalazło się poza systemami wsparcia społecznego, opieki zdrowotnej i zabezpieczeniem finansowym. Dane na ten temat ujawnił Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych – Antonio Guterres.

Sekretarz generalny Antonio Guterres powiedział o tym w poniedziałek podczas panelu Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Według przytoczonych przez niego ustaleń ekspertów, wskaźniki ubóstwa są rzekomo związane z niskim poziomem szczepień przeciwko COVID-19 w krajach o niskich dochodach na mieszkańca. Większość mieszkańców krajów rozwiniętych jest zaszczepiona, co pozwala im powrócić do poziomu dochodów sprzed pandemii już w 2022 roku. Specjaliści z ONZ niejako przyznają w ten sposób, że represjonowanie osób niezaszczepionych wpływa na rozwój ubóstwa.

Gdyby nie szereg ograniczeń w funkcjonowaniu w codziennym życiu i wycięcie z gospodarki wielu gałęzi rynku, przedsiębiorcy nie musieliby ponosić tak wielkich kosztów, w trakcie trwania pandemii. Teraz pojawiają się jeszcze pomysły, aby represjonować niezaszczepionych w miejscach pracy, co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na dysproporcje zarobkowe. W obecnej sytuacji tylko jedna trzecia krajów o niskich i średnich dochodach będzie w stanie umożliwić swoim mieszkańcom przyjęcie tego preparatu. Ponieważ bezpośrednio wiążę się to z możliwościami podróży i uczestnictwa w życiu publicznym, wzrost gospodarczy będzie tam najwolniejszy od 20 lat i nie przekroczy 2,9 procenta.

Warto zresztą przypomnieć treść badania z 3 grudnia 2020 roku, przeprowadzonego przez (finansowane ze środków ONZ) UN Development Programme. Wykazano tam, że COVID-19 może zwiększyć liczbę osób żyjących w skrajnym ubóstwie do ponad 1 miliarda do 2030 roku, a ćwierć miliarda zostanie pogrążonych w skrajnym ubóstwie w bezpośrednim wyniku pandemii. Skala problemu znacznie wzrośnie, a ponieważ światowe rządy walczą ze swoimi obywatelami na wszystkich możliwych frontach. Niewykluczone, że zeszłoroczne prognozy okażą się „optymistycznym scenariuszem”.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.