Obniżenie wieku emerytalnego – prezydencki projekt do kosza

Opublikowano: 26.10.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 331

Wicepremier Mateusz Morawiecki zlecił urzędnikom przygotowanie pomysłów na ograniczenie kosztów prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego.

„Puls Biznesu” cytuje anonimowo jednego z ministrów. “W rządzie wciąż panuje przekonanie, że wiek emerytalny musi być obniżony, ale jest też pewność, że nie stać nas na to w takim kształcie, jaki proponuje prezydent”.

Wśród współpracowników Morawieckiego panuje przekonanie, że dojdzie do połączenia obniżki wieku emerytalnego z wprowadzeniem minimalnego stażu pracy ubezpieczonego – 35 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn.

Morawiecki chce stworzyć specjalny kalkulator emerytalny, żeby każdy mógł zobaczyć, jak wzrośnie jego świadczenie, jeśli dłużej pozostanie na rynku pracy.

Dziś mija rok od wygrania przez PiS wyborów parlamentarnych, między innymi obietnicą powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego – “sprzed Platformy”. Czyli 60. lat dla kobiet i 65. dla mężczyzn. Ta sama obietnica doprowadziła Andrzeja Dudę do fotela prezydenckiego.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

@Jumps chodzi o to by każdy był wolny ,od składek emerytalnych, podatkowych haraczy rządowych i bezprawia , przymusowego przejścia na emeryturę w ilości lat składkowych.
Ja decyduję kiedy chcę odpocząć ,lecz muszę dysponować to każdy równym kredytem odnawialnym, ( likwidacja ZUS) od narodzin po kres życia , dajemy sobie wolność z dawania . Co dajesz do ciebie wraca ,prawo jednego .
Składek oszczędzanie w tym ograniczenie wolności ,to niewola.