Obieg amerykańskich dotacji dla Ukrainy pod znakiem zapytania

Opublikowano: 14.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2042

Ukraina zainwestowała w zbankrutowaną obecnie giełdę kryptowalut FTX, w czasie gdy administracja Bidena kierowała fundusze do ogarniętego wojną kraju, a następnie FTX przekazała ogromne darowizny Demokratom w USA.

Wielomiliardowa giełda kryptowalutowa FTX , prowadzona przez wunderkinda Sama Bankmana-Frieda , drugiego co do wielkości darczyńcę Demokratów (zaraz po George’u Sorosu), upadła w zeszłym tygodniu, gdy pojawiły się szczegóły dotyczące ich praktyk finansowych, co doprowadziło do runu klientów na FTX, a FTX nie miał środków na wypłaty.

Ujawniono również, że FTX nawiązała współpracę z Ukrainą , aby przetwarzać darowizny na ich wysiłki wojenne w ciągu kilku dni po tym, jak Joe Biden obiecał krajowi miliardy dolarów amerykańskich podatników. Ukraina zainwestowała w FTX, gdy administracja Bidena kierowała fundusze do zaatakowanego kraju, a następnie FTX przekazała ogromne darowizny Demokratom w USA.

Tekst z serwisu informacyjnego o kryptowalutach Coindesk z 15 marca 2022 r. donosił, że Ukraina nawiązała współpracę z FTX i że „FTX zamienia kryptowaluty przeznaczone na wysiłki wojenne Ukrainy na fiat do zdeponowania w Narodowym Banku Ukrainy”. Fiat to prawny środek płatniczy lub papierowy pieniądz danego kraju.

Putin dokonał inwazji 24 lutego, a do marca administracja Bidena wysłała Ukrainie łącznie 2 miliardy dolarów na pomoc w zakresie bezpieczeństwa. 16 marca, dwa dni po partnerstwie Ukraina-FTX, Biden przekazał Ukrainie kolejne 800 mln dolarów. Od listopada Stany Zjednoczone wysłały Ukrainie ponad 60 miliardów dolarów.

Tymczasem Bankman-Fried przekazał Demokratom darowizny w wysokości 39,8 miliona dolarów, co plasuje go tuż za George’em Sorosem i jego 128 milionami dolarów darowizn na rok 2021-22. Bankman-Fried stał się znaczącym darczyńcą Bidena poczynając od 2020 r. Był największym darczyńcą dla PAC Protect Our Future, „komitetu działań politycznych, który popierał kandydatów Demokratów, takich jak Peter Welch, który w tym tygodniu wygrał stanowisko senatora z Vermont i Robert J. Menendez z New Jersey, który zapewnił sobie miejsce w Izbie Reprezentantów”.

FTX stracił około 1 miliarda dolarów środków klientów, a pieniądze „zniknęły”, co spowodowało, że federalne organy regulacyjne przyjrzały się firmie. Dochodzenie zostanie przeprowadzone w celu ustalenia zakresu szkód wyrządzonych klientom i praw, które FTX mogła złamać, chociaż FTX nie ma siedziby w USA, co umożliwia FTX obejście amerykańskich przepisów finansowych.

„The New York Post” donosi, że implozja FTX nastąpiła po ujawnieniu, że „współzałożyciel Sam Bankman-Fried przekazywał pieniądze siostrzanej firmie handlowej prowadzonej przez jego dziewczynę”. Ta firma, Alameda Research, jest prowadzona przez dziewczynę Bankmana-Frieda, Caroline Ellison, i również ma siedzibę na Bahamach.

Część komentatorów krytykuje brak nadzoru amerykańskiego nad szybko transferowaną wielomiliardową pomocą dla Ukrainy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

18

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.