Obezwładniacze LED

Opublikowano: 08.02.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4135

Obezwładniacz diodowy (LED) to broń często zaprojektowana w formie latarki, szperacza czy lampy. Emituje niezwykle jasną, szybką i dobrze skupioną serię „różnokolorowych losowych impulsów”. Zanim ludzkie oczy skupią się na jednej częstotliwości, pojawia się inna częstotliwość, powodując ciśnienie wewnątrzczaszkowe, które powoduje ból głowy, nudności, wymioty, dezorientację, drażliwość i zaburzenia widzenia. Długotrwałe działanie może prowadzić do samoistnego obrzęku mózgu.

Tego typu bronie były opisane już w 2007 roku. Istnieje wiele dyskusji na temat tego, jak dobrze działają te urządzenia i jakie są ich efekty. Dotychczasowe testy wojskowe tradycyjnie bardziej dotyczyły zdrowia środowiskowego. Ale teraz wojsko sponsoruje cały szereg testów, które znacznie wykraczają poza wcześniejsze badania. W międzyczasie możemy dość szybko rozwiać kilka mitów…

„To sprawi, że zwymiotujesz” – podał artykuł opublikowany na „Fox News” pt. „Flashlight Weapon Makes Targets Throw Up”. Chociaż dezorientacja, zawroty głowy i nudności były wymieniane przez wszystkich projektantów jako powszechne skutki, to nudności to nie to samo, co wymioty.

„Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek zachorowali” – powiedział Bob Lieberman, dyrektor generalny firmy Intelligent Optics, która produkuje LED Incapacitator. W rzeczywistości mdłości nie są jednym z natychmiastowych skutków, ale jest bardziej prawdopodobne, że wystąpią później – tak naprawdę nie przyczyniają się do skuteczności broni. Lieberman filozoficznie podchodzi do historii o „wymiotach”, które krążą w mediach, oceniając, że nagłośnienie jest tego warte. „Jesteśmy wdzięczni, że ludzie tak się tym zainteresowali” – dodał.

Dostaniesz ataku epilepsji. Osoby ze światłoczułą padaczką (około czterech osób na tysiąc w populacji) mogą mieć napady wywołane migającymi światłami. Okazuje się jednak, że można wyłączyć częstotliwości wywołujące napady. „Nasze produkty są projektowane z myślą o tej sytuacji, aby nie narażać ludzi na tę chorobę” – powiedział Will Harcourt, dyrektor sprzedaży Peak Beam. Prof. Ley Sander, profesor neurologii i padaczki klinicznej w Instytucie Neurologii University College London, mówi, że urządzenia stroboskopowe nie stanowią zagrożenia dla osób z padaczką światłoczułą, jeśli mają migotanie powyżej 25 Hz.

„Jeśli zamkniesz oczy, broń stanie się bezużyteczna”. To bawi wszystkich pracujących w terenie. Jeśli zamkniesz oczy, nie możesz uciec, nie możesz się bronić, wycelować z broni ani skutecznie oprzeć się aresztowaniu. Unieruchomiłeś się i uczyniłeś się bezradnym, co jest dokładnie tym, co mają na myśli twórcy nieśmiercionośnej broni. „Jeśli zamkną oczy, mamy ich” – ekscytuje się Lieberman. Uważa, że LED Incapacitator znajduje się blisko najniższego szczebla na drabinie rozwiązań siłowych. Może nie ujarzmić podejrzanego za każdym razem, ale nawet jeśli jest czasami skuteczny i zapobiega konieczności użycia przez funkcjonariuszy paralizatora lub broni palnej, to będzie to warte zachodu.

Nowa generacja stroboskopów jest lekka, tania i ma nieograniczony zapas amunicji. W ciągu kilku lat mogą być wszędzie – małe w rękach policji, a większe wersje montowane na pojazdach czy dronach. Immobilizer Peak Beam jest montowany na bezzałogowym helikopterze Vigilante. „Przeprowadzono również testy naszego stroboskopu przeciwko nadjeżdżającym pojazdom. [Organizacja testująca] oceniła naszą Maxa Beam jako najskuteczniejszą nieśmiercionośną broń przeciwko kierowcom, jaką kiedykolwiek testowali” – twierdzi Harcourt. „Jeśli urządzenia te będą działały zgodnie z reklamą, to może to być największy postęp w dziedzinie środków nieśmiercionośnych od czasu gazu łzawiącego”.

Tego typu bronie LED są do tej pory przeznaczone dla funkcjonariuszy organów ścigania, takich jak policja i patrole graniczne. Emitowane światło jest w stanie tymczasowo oślepić przeciwników, dzięki czemu można ich łatwiej pokonać. Jeden z producentów tego typu systemów podał, iż można je wykorzystywać nie tylko do obezwładniania jednostek, ale też w operacjach w zakładach karnych czy tłumieniu zamieszek.

Zasadnicze pytanie na przyszłość jest takie czy wraz z upowszechnieniem systemów oświetlenia LED na domy, oświetlenie miejskie, urządzenia przenośne, do pojazdów czy choćby miejskich reklam będzie możliwe wywoływanie tego typu obezwładniających i wywołujących choroby (ból głowy, bradykardia, wzrost ciśnienia tętniczego, zaburzenia świadomości, pogorszenie widzenia, nudności i wymioty, zaburzenia równowagi, sztywność karku, tarcza zastoinowa na dnie oka, niedowład nerwu odwodzącego) efektów?

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 08.02.2023 17:50

    Ocho! Wiadać psychotronika zaczyna się ,,ujawniać,, Cwaniaki. Pokazali najmniej skuteczną broń z tego arsenału. Łatwo się przed tym obronić. Wystarczą odpowiednie ,,okulary,, albo szkła kontaktowe i urządzenie będzie bezużyteczne. Jaki problem zrobić szkła filtrujace i blokujące szkodliwe częstotliwości świetlne? Znacznie groźniejsze są te na bazie mikrofal czy dźwięku. ale o tym cicho sza…

  2. pikpok 08.02.2023 19:15

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.