Obecny kryzys bankowy wyprzedził już ten z 2008 roku

Opublikowano: 05.05.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2121

Obecny kryzys finansowy, który zapoczątkowany został bankructwem banku Silicon Valley Bank, mimo iż nie dotknął jeszcze dużej ilości banków, to pod względem aktywów dochodzi już do poziomu kryzysu z 2008 roku.

Jak pokazują dane z FDIC w 2008 roku zbankrutowało 168 banków z aktywami wycenianymi na około 500 mld dolarów. Obecnie dane z FDIC pokazują jedynie 2 banki, których aktywa wynoszą około 319 mld dolarów. Brakuje jeszcze jednego – nieuwzględnionego na wykresie First Republic Bank, co daje ogólną sumę około 548 mld dolarów.

Różnica w dynamice obecnego kryzysu bankowego jest diametralnie różna od tej z 2008 roku, a nie minęła jeszcze połowa roku.

Kryzys w 2008 roku rozpoczął się od bankructwa 25 banków a obecnie 3, które są porównywalne pod względem aktywów.

Oczywiście rządy jak zwykle uspokajają, że nie ma żadnego problemu i system bankowy został uratowany poprzez sprzedaż zagrożonych banków większym instytucjom finansowym. Niemniej jednak w kolejce do ratowania czeka około 200 kolejnych banków…

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.