Obcy wywiad szantażuje szefa serbskiego MSW

Opublikowano: 25.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1680

Jedna z największych agencji wywiadowczych na świecie zażądała od ministra spraw wewnętrznych Aleksandara Vulina „zmiany stanowiska politycznego” grożąc mu konsekwencjami, jeśli on tego nie zrobi – poinformował 24 lipca na antenie telewizji Pink serbski minister.

Według Vulina zażądano od niego publicznej rezygnacji z jego obecnych poglądów politycznych. W przeciwnym razie obca służba wywiadowcza groziła rozpoczęciem przeciwko niemu międzynarodowej kampanii, która „uniemożliwi mu wejście do nowego gabinetu” Serbii.

„Jak wszystkie agencje wywiadowcze, lubią pokazywać siłę. Powiedzieli mi zarówno kto będzie prowadził kampanię przeciwko mnie, jak i jak to się stanie. Warunkiem było, abym zaczął dla nich pracować, ale nie zrobię tego nawet za cenę mojej głowy. Nie będę szpiegiem dla żadnej organizacji wywiadowczej” — powiedział Vulin.

Wcześniej Aleksandar Vulin stwierdził, że Serbia nigdy nie będzie angażować się w konflikt między Sojuszem Północnoatlantyckim a Rosją i pozostanie zobowiązana do ścisłego przestrzegania prawa międzynarodowego. „Nigdy nie będziemy cudzymi żołnierzami” — podkreślił szef serbskiego MSW.

Na podstawie: Pink.rs
Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Admin WM 25.07.2022 08:44

  Pewnie miał na myśli CIA lub MI5. Bo chyba nie Mosad?

 2. MasaKalambura 25.07.2022 10:49

  Ciekawe, że takie kraje jak Rosja i KGB, czy Chiny (nawet nie wiem jaki skrót) nikomu do głowy nie przychodzą. A wiadomo, że ich wywiad istnieje i działa.

 3. Admin WM 25.07.2022 11:30

  Zwróć uwagę, że postawa serbskiego ministra jest korzystna dla Rosji i Chin i niekorzystna dla NATO i Ukrainy. Więc oczywistym wydaje się, że Chińczycy i Rosjanie raczej mu nie grozili.

 4. sga 25.07.2022 12:15

  mosad
  sis (uk) to dwie pierwsze
  svr rosyjska
  cia
  bnd niemiecka

  mysle ze moga to byc tez niemcy, oni lubia zawsze mieszac na balkanach
  a jankesi lubia sie wyslugiwac

 5. MasaKalambura 25.07.2022 17:33

  Adminie, ty tez na to uwagę swą zwróć. Czy jego przychylne dla Chin i Rosji decyzje nie są efektem działania tych służb? Niby czemu musimy to wykluczać.

 6. Maximov 25.07.2022 20:37

  @Admin
  Offtopic – z Play’a nadal wchodzę normalnie – nie blokuje mnie.
  Zobaczymy jak długo.

 7. Admin WM 26.07.2022 09:04

  Od 2 dni widać wzrost wejść o ok. 500-1000. Wczoraj było 7194, a w ciągu ostatnich 3 tygodni w poniedziałki było ok. 5500-6000. Moja skarga na ABW do WSA w Warszawie dotarła do sądu 14 lipca i czeka na numeru sygnatury akt. Możliwe, że ABW czekała z przekazaniem skargi do sądu najdłużej jak mogła, a po przekazaniu odblokowała nasz portal w Playu, aby sąd oddalił sprawę. Możliwe, że potem ABW znów zablokuje portal w Playu. Mogą tak krętaczyć. U mojego dostawcy – w Vectrze – portal jest nadal blokowany. Jeśli sąd oddali sprawę, będę składał zażalenie na decyzję.

  Z drugiej strony na początku lipca wysłałem wniosek do ABW i Departamentu Telekomunikacji o odblokowanie portalu. Ale gdyby go przyjęto, wtedy blokada zostałaby zdjęta we wszystkich sieciach a nie tylko w Playu.

  Pytanie do wszystkich użytkowników – czy macie internet w Playu i czy Wam blokuje nadal nasz portal? Czy ktoś wchodzi na nasz portal bez problemu z innej sieci? Np. z Orange lub Plusa?

 8. Virgo_Snake 26.07.2022 11:28

  Ja obstawiam służby usraela
  Ale zastanawiam się nad determinacją tego
  gościa…
  Są dwie opcje:
  Albo czuje się bardzo mocny
  Albo jakaś dziwna “false flag”

  t-mobile na razie działa

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.