Obcy mogliby skolonizować galaktykę bez statków kosmicznych

Opublikowano: 31.05.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 807

Poszukiwanie śladów cywilizacji pozaziemskich to jedno z głównych zadań, jakie badacze kosmosu stawiają sobie i swoim kolegom. Do tej pory nie znaleziono ani jednego takiego znaku, więc naukowcy muszą zadowolić się tylko teoriami. Najnowsza z nich zakłada, że do podboju wszechświata wcale nie potrzeba wielkich statków kosmicznych.

Eksperci sugerują, że ​​cywilizacje pozaziemskie mogą skolonizować galaktykę bez statków kosmicznych. Zgodnie z tą teorią cywilizacje pozaziemskie mogą korzystać z tzw. planet wędrujących, czyli swobodnie pływających w przestrzeni ciał niebieskich o masie planetarnej, ale niezwiązanych grawitacyjnie z żadną z gwiazd.

Naukowcy zauważają, że stworzenie ogromnego statku kosmicznego zdolnego przewieźć wszystko, co potrzebne załodze w odpowiednich ilościach, jest niezwykle kosztownym przedsięwzięciem, którego stworzenie może zająć nawet kilkaset lat. Taki pojazd musiałby być w stanie samonaprawiać się, a ewentualna załoga spędzi tam wiele generacji. Naturalne jest zatem zwrócenie się do całych planet jako pojazdów.

Wędrujące planety mogą mieć wszystko, co niezbędne do istnienia takich międzygwiezdnych podróżników. A skoro jakaś cywilizacja jest w stanie wykorzystać taki “pojazd” to z dużym prawdopodobieństwem byłaby w stanie przetrwać na jego powierzchni nawet bez światła gwiazd. Dlatego naukowcy powinni zwrócić większą uwagę na planety, które znajdują się w swobodnym locie, bo mogą skrywać niezwykłą tajemnicę.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.