Obcokrajowcy będą mogli służyć w armii Ukrainy

Opublikowano: 12.06.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 454

Władze Ukrainy oficjalnie zezwoliły obywatelom obcych państw odbywać służbę w składzie Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ustawę nr 248/2016 „O zatwierdzeniu Decyzji o odbywaniu służby wojskowej w Siłach Zbrojnych Ukrainy przez obywateli obcych i osoby bez obywatelstwa” podpisał prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. O tym poinformowała jego służba prasowa.

„Przyjęcie ustawy pozwoli obcym obywatelom oraz osobom bez obywatelstwa, które wcześniej nie odbywały służby wojskowej w ukraińskich Siłach Zbrojnych (które w chwili obecnej znajdują się w jednostkach), spełnić dobrowolnie obowiązek ochrony niepodległości i terytorialnej integralności Ukrainy” – głosi oświadczenie.

Jak wcześniej informowała agencja ИА REGNUM, 7 maja marszałek Milicji Narodowej ŁRL Andriej Maroczko oświadczył, że wojskowo-polityczne władze Ukrainy kontynuują przybieganie „do pomocy zachodnich patronów zarówno w sferze ekonomicznej, jak i wojskowej, drogą przygotowania kadr z włączeniem zagranicznych specjalistów wojskowych”.

„W Biełowodzku zaczęło się masowe wydawanie ukraińskich paszportów najemnikom zagranicznym, — powiedział. – To dzieje się dla legalizacji zagranicznych najemników, aby republiki nie mogły oskarżyć władz ukraińskich o wykorzystanie obywateli zagranicznych w konflikcie zbrojnym w Donbasie”.

Tymczasem kijowskie władze przerzuciły do Donbasu najemników z Polski oraz terrorystów z batalionu im. Dżochara Dudajewa i tureckich islamistów – poinformował przedwczoraj rzecznik Milicji Ludowej Ługańskiej Republiki Ludowej major Andriej Maroczko.

„W pobliżu miejscowości Stanycia Łuhanśka, Starobielsk i Popasna oddziały islamskich najemników z batalionu im. Dżochara Dudajewa służą razem z oddziałami batalionu „Azow”. Niedaleko wsi Bołotene stacjonuje oddział tureckich najemników z organizacji terrorystycznej Szare Wilki – poinformowała gazeta internetowa „Wiadomości Ługańska i Republiki”, powołując się na major Andriej Maroczko.

Ponadto pojawiła się informacja, że do rejonu nowoajdarskiego przerzucono najemników z polskiej prywatnej firmy wojskowej.

“Odnotowano przybycie do rejonu nowoajdarskiego jednostki prywatnej firmy wojskowej z Polski. Najemnicy przemieszczają się czterema samochodami terenowymi Toyota Tundra, na których widnieją znaki rozpoznawcze – łapa wilka i napis „Szakale”. Na ich mundurach zauważono biało-czerwone naszywki” – powiedział rzecznik.

Wcześniej szef Milicji Ludowej ŁRL pułkownik Oleg Anaszczenko oświadczył, że ukraińskie dowództwo musi korzystać z usług zagranicznych najemników, bo żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy odmawiają pełnienia służby. Ponadto straty niebojowe wśród ukraińskich jednostek walczących w Donbasie rosną ze względu na niski poziom dyscypliny oraz nadmierne spożycie alkoholu i zażywanie narkotyków.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 13.06.2016 09:36

    I chwała im za to “bo żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy odmawiają pełnienia służby.”
    Stop bratobójczej wojnie !
    Alkaida, bis? Prowadzicie niebezpieczną grę , może was wiele kosztować, tzw.rosyjska ruletka “pułkownik Oleg Anaszczenko oświadczył, że ukraińskie dowództwo musi korzystać z usług zagranicznych najemników “

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.