Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Opublikowano: 03.08.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 714

W dniu 01.08 jak co roku w całej Polsce o godzinie 17.00 zawyły syreny alarmowe. O tej godzinie dokładnie 76 lat temu mieszkańcy Warszawy rozpoczęli heroiczny i romantyczny zryw znany dziś jako Powstanie Warszawskie. Mimo heroicznej postawy żołnierzy i mieszkańców powstanie upadło po 63 dniach zaciętych walk w osamotnieniu, bez pomocy ze wschodu i opuszczeniu przez zachód.

W ten smutny dla Polski dzień, kilku osobowa delegacja Trzeciej Drogi oddała hołd bohaterom tamtych wydarzeń. Przed godziną 17 przybyliśmy pod pomnik Adama Mickiewicza gdzie uroczystości z okazji 1 sierpnia zorganizowali Małopolscy Patrioci. Równo o godzinie 17.00 zawyły syreny i wszyscy zatrzymali się na minutę ciszy. Niestety w tym roku dzięki smutnym panom nie mogliśmy odpalić rac w zaplanowanym miejscu. Po zaśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy zebrali się w kolumnę marszową, która skierowała się pod pomnik Polski Walczącej.

W pewnym momencie koło kolumny marszowej pojawiło się kilka osób w wieku przed emerytalnym którzy z napisami na kartonach starali się sprowokować do jakiś burd. Pan Policjant po zwróceniu mu uwagi na ten fakt stwierdził że on nic nie będzie z tym robił bo tak. Mimo tych kilku smutnych osób marsz przebiegł bez zakłóceń. Gapie którzy stali po bokach często przyłączali się do maszerujących bądź krzyczeli z maszerującymi.

Po dotarciu pod pomnik Polski Walczącej zostały odczytany apel pamięci. Na sam koniec odpalono race w hołdzie poległym. W całej uroczystości wzięło udział kilkaset osób. Duża frekwencja mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej cieszy. Polacy nadal pamiętają o swojej historii i jej bohaterach.

Źródło: 3Droga.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.