Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Opublikowano: 03.08.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 601

W dniu 01.08 jak co roku w całej Polsce o godzinie 17.00 zawyły syreny alarmowe. O tej godzinie dokładnie 76 lat temu mieszkańcy Warszawy rozpoczęli heroiczny i romantyczny zryw znany dziś jako Powstanie Warszawskie. Mimo heroicznej postawy żołnierzy i mieszkańców powstanie upadło po 63 dniach zaciętych walk w osamotnieniu, bez pomocy ze wschodu i opuszczeniu przez zachód.

W ten smutny dla Polski dzień, kilku osobowa delegacja Trzeciej Drogi oddała hołd bohaterom tamtych wydarzeń. Przed godziną 17 przybyliśmy pod pomnik Adama Mickiewicza gdzie uroczystości z okazji 1 sierpnia zorganizowali Małopolscy Patrioci. Równo o godzinie 17.00 zawyły syreny i wszyscy zatrzymali się na minutę ciszy. Niestety w tym roku dzięki smutnym panom nie mogliśmy odpalić rac w zaplanowanym miejscu. Po zaśpiewaniu hymnu państwowego uczestnicy zebrali się w kolumnę marszową, która skierowała się pod pomnik Polski Walczącej.

W pewnym momencie koło kolumny marszowej pojawiło się kilka osób w wieku przed emerytalnym którzy z napisami na kartonach starali się sprowokować do jakiś burd. Pan Policjant po zwróceniu mu uwagi na ten fakt stwierdził że on nic nie będzie z tym robił bo tak. Mimo tych kilku smutnych osób marsz przebiegł bez zakłóceń. Gapie którzy stali po bokach często przyłączali się do maszerujących bądź krzyczeli z maszerującymi.

Po dotarciu pod pomnik Polski Walczącej zostały odczytany apel pamięci. Na sam koniec odpalono race w hołdzie poległym. W całej uroczystości wzięło udział kilkaset osób. Duża frekwencja mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej cieszy. Polacy nadal pamiętają o swojej historii i jej bohaterach.

Źródło: 3Droga.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o