Obchody 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II w Wenezueli

Opublikowano: 26.01.2020 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1976

Obchody 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II są priorytetem działalności kulturalnej Ambasady RP w Caracas w roku 2020 – poinformowała w miniony wtorek, na noworocznym spotkaniu z dziennikarzami, Milena Łukasiewicz – charge d`affaires polskiej ambasady.

Św. Jan Paweł II jest symbolem Polski dla wielu Wenezuelczyków oraz „najukochańszym z papieży”. Odwiedził on dwukrotnie ten południowoamerykański kraj. Wiele instytucji kulturalnych, szkół i uniwersytetów, w tym Uniwersytet del Avila jest zainteresowanych upamiętnieniem jego 100-lecia urodzin. Na pytanie jednego z dziennikarzy, czy polska ambasada będzie wspierała te działania, charge d`affaires odpowiedziała twierdząco. Poformowała też, że działania kulturalne placówki będą skierowane w tym roku m.in. również na propagowanie obchodów 210 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina oraz 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

W najbliższym czasie planowane jest ponowne odsłonięcie popiersia św. Jana Pawła II na odrestaurowanym przy współudziale ambasady placu w caracaskiej dzielnicy La Boyera, a w dzielnicy El Hatillo zorganizowany będzie pokaz filmu o św. Janie Pawle II. Z kolei Biblioteka Narodowa planuje wystawę książek napisanych przez Papieża Polaka oraz książek innych autorów związanych tematycznie z Karolem Wojtyłą i jego pontyfikatem.

Zdaniem charge d´affaires, Polska jest coraz bardziej atrakcyjna dla Wenezuelczyków. W ostatnim czasie wzrosło ich zainteresowanie naszym krajem, osiedlaniem się w nim, pracą i przede wszystkim studiami.

„Jako ambasada nie dysponujemy stypendiami, ale służymy informacją. Jest wiele możliwości studiowania w Polsce na różnych kierunkach” – powiedziała Milena Łukasiewicz. Podkreśliła również, że ambasada ma szeroko otwarte drzwi dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są nauką polskiego oraz kulturą, historią i dniem dzisiejszym naszego kraju. 

Korespondencja z Caracas w Wenezueli
Autorstwo tekstu i zdjęcia: Justyna Zuń-Dalloul
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.