Obamacare do kosza

Opublikowano: 06.05.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 246

Donald Trump w czasie swojej kampanii za punkt honoru przyjął zniesienie powszechnego systemu ubezpieczeń i opieki zdrowotnej Obamacare. Izba Reprezentantów wykonała wczoraj pierwszy krok do realizacji tej obietnicy. Przyjęła ustawę o likwidacji obowiązujących rozwiązań, zastępując je propozycjami przygotowanymi przez Partię Republikańską.

Obamacare pozwoliła ponad 20 milionom Amerykanów na dostęp do opieki medycznej, dzięki obowiązkowemu ubezpieczeniu. Republikanie obiecywali, że skończą z tym systemem jak tylko nadarzy się okazja. Wydawało się, że nastąpi to już w marcu, ale wtedy okazało się, że proponowane przez władze Partii Republikańskiej rozwiązania, nie mają poparcia w dużej części republikańskich kongresmenów. Republikanie wycofali się wówczas z pomysłu likwidacji wprowadzonego przez Obamę systemu.

Teraz pomysł wrócił i jak się okazało, ma poparcie wystarczającej części członków Izby Reprezentantów. Wycofanie obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych i powrót do zupełnej dobrowolności przegłosowano niewielką różnicą głosów. Wynik głosowania to 217 do 213.

Teraz ustawa wędruje do Senatu, gdzie, co prawda, Republikanie mają przewagę, ale część senatorów republikańskich popiera powszechne ubezpieczenia. Obserwatorzy sceny politycznej USA twierdzą, że Trump będzie miał w Senacie ciężki orzech do zgryzienia.

W dziesiątkach amerykańskich miast po ogłoszeniu wyników głosowania na ulicę wyszły tysiące protestujących przeciwko likwidacji systemu Amerykanów.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o