Trumpa dla Obamy inwigilowali brytyjscy szpiedzy

Opublikowano: 15.03.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Według analityka ds. prawnych trzy oddzielne źródła wywiadowcze uważają, że były prezydent Obama pominął “łańcuch dowodzenia” zatrudniając brytyjskich agentów zajmujących się podsłuchami, by przed wyborem na prezydenta prowadzili inwigilację grupy Donalda Trumpa.

Sędzia Andrew Napolitano ujawnił w programie “Fox & Friends”, że informatorzy podali mu szczegóły kontrowersyjnej sprawy, która zdominowała nagłówki gazet.

“Trzy źródła wywiadowcze poinformowały Fox News, że prezydent Obama pominął łańcuch dowodzenia” – powiedział Napolitano. “On nie użył NSA, nie użył CIA, nie użył FBI i nie użył Departamentu Sprawiedliwości. “Użył GCHQ” – wyjaśnił. “Co to do cholery jest GCHQ? To inicjały brytyjskiej agencji szpiegowskiej, która przez 24 godziny na dobę przez 7 dni tygodnia ma dostęp do bazy danych NSA”.

Napolitano zauważył, że zostało to zrobione w celu zapewnienia wiarygodnego zaprzeczenia. Innymi słowy, nawet jeśli administracja Obamy szpiegowała Trumpa, to nie ma sposobu aby to udowodnić. “Więc po prostu wysyłając do nich dwie osoby, mówiące: “Prezydent Obama potrzebuje transkrypcje rozmów z udziałem kandydata Trumpa, rozmów z udziałem prezydenta-elekta Trumpa” był w stanie je zdobyć, nie pozostawiając amerykańskich odcisków palców w tej kwestii” – dodał Napolitano.

Napolitano zauważył również, że źródła poinformowały go, że osoba, która osobiście nakazała inwigilację, która pozostaje bezimienna, “zrezygnowała z pracy trzy dni po tym, jak Trump został zainaugurowany.”

Po tym, jak w poniedziałek Departament Sprawiedliwości poprosił o dodatkowy czas na zebranie i przedstawienie dowodów rzekomego podsłuchu Komisji Wywiadowczej Kongresu, sprawa znajduje się w toku. Spełniając prośbę na zebranie dowodów komisja przyznała czas do dnia 20 marca.

Autorstwo: Steve Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
replikant3d
Użytkownik

Ukręcą łeb sprawie.jak zawsze.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ