Obama rozbraja amerykanów

Opublikowano: 17.01.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Barack Obama przedstawił 23 dekrety ws. zapobiegania przemocy z użyciem broni palnej. Wezwał Kongres do wprowadzenia zakazu broni automatycznej typu wojskowego oraz powszechnej kontroli kupujących broń.

– To pierwszy test naszego społeczeństwa – zapewnienie bezpieczeństwa naszych dzieci – stwierdził Obama.

Prezydent USA zapewnił, że „szanuje amerykańską tradycję prawa do samoobrony”, jednak podkreślił, że wierzy w możliwość trzymania broni z dala od niebezpiecznych ludzi.

W trakcie wystąpienia Obamie w Białym Domu towarzyszyli m.in. rodzice dzieci, które zginęły w grudniowej strzelaninie w szkole w Newton. Od czasu tej tragedii w USA zginęło około 900 osób z wyniku użycia broni palnej w USA.

Zmiana prawa do posiadania broni jest jedną z najbardziej delikatnych sprawa w USA. Zwolennicy nieograniczonego prawa do posiadania broni powołują się na drugą poprawkę do konstytucji USA. Podpisany dziś pakiet Obamy zawiera 23 dekrety prezydenckie, co oznacza pominięcie zdominowanego przez Republikanów Kongresu. Wśród nich jest wzmocnienie kontroli tożsamości nabywców broni, a także nakazanie agencjom rządowym szukania lepszych metod pozbawienia osób „niebezpiecznych” dostępu do broni. Zgody Kongresu wymagają natomiast propozycje dotyczące zakazu sprzedaży i posiadania broni szturmowej typu wojskowego oraz zakaz sprzedaży magazynków o dużej pojemności czy kul przebijających pancerz.

Opracowanie: pł
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
egzopolityka
Użytkownik

Rząd USA ma maksymalnie dwa lata na wprowadzenie tego zakazu co w praktyce może skrócić się do ośmiu miesięcy, jeśli zmiany w przyrodzie zaczną się wcześniej. Po tych datach wprowadzenie zakazu będzie nieskuteczne bo zajdą takie zmiany na świecie, że ten zakaz już wtedy nie będzie miał żadnego znaczenia.

Viciu
Użytkownik
Viciu

@egzopolityka
a jednak pojawiłeś się po “końcu świata” :)
wciąż mówisz o wielkich “zmianach na świecie” więc może w końcu powiesz o jakie zmiany chodzi? bo wciaż powtarzasz “zmiany” i “zmiany” ale nigdy nie mówisz nic więcej – oczywiście może jesteśmy “niegodni” tej wiedzy, lecz uczeń bez dobrego nauczyciela także niczego sie nie nauczy prawda?
więc powiedz w końcu jakie zmiany nadejdą – bo zmieniać może się wszystko – nawet czas się zmienił od momentu zaczęcia tego komentarza do jego ukończenia. a wiadomo czas nie należy do byle jakich “norm” postrzegania świata bo jest jego podstawą :)
więc? jakież to zmiany nadejdą, gdzie nie będzie można zmienić (a raczej nie będzie to miało znaczenia) prawa odnośnie posiadania broni palnej?

miarara
Użytkownik
miarara

@Egzopolityka-a u Ciebie wciąż zmiany,zmiany,zmiany.Nic Cie nie nauczyło zagłada której nie było.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Wx9GxXYKx_8&bpctr=1358371426&bpctr=1358430668&bpctr=1358430672&bpctr=1358430678